Pradinis / Grožis ir mada / Aprangos išpardavimas: ką pirkti ir ko nepirkti

Aprangos išpardavimas: ką pirkti ir ko nepirkti

1 (2)

Net jeigu nesekate mados ir labai tvarkingai dėvite drabužius, vis tiek ateina laikas aprangos parduotuvėse pasiieškoti naujo apdaro. Drabužiai susidėvi, susivelia, plyšta, mes priaugame ar numetame svorio, o vaikai auga tarsi ant mielių. Stilistė Natalija Stunžėnienė pateikia keletą patarimų, kaip pasinaudoti sezono išpardavimu ir nusipirkti tai, ko labiausiai reikia, išleidžiant minimaliai.

Mokykitės atskirti kokybę

Ne visada kokybiški drabužiai yra brangūs, jų galima rasti ir pigaus segmento parduotuvėse, tačiau ten turite būti atidesni. Patartina vadovautis anglų posakiu: „Nesu toks turtingas, kad pirkčiau pigius daiktus.“ Prisiminkite tai, kai norėsite nusipirkti džinsus už neįtikėtinai viliojančią kainą. Gali atsitikti taip, kad po dviejų mėnesių jie suplyš ir vėl teks gaišti laiką naujų paieškoms. Pirkdami nekokybišką pigią aprangą sau darote meškos paslaugą.

Prieš apsipirkimą peržiūrėkite drabužinę

Pirmiausia iš savo garderobo atrinkite daiktus, kurių per pastaruosius 1–2 metus nedėvėjote, taip pat aprangą su defektais, sudėvėtą ir senamadišką. Nebūtina jos išmesti, pakanka skirti jai atskirą vietą. Taip pat suskirstykite aprangą pagal sezoniškumą: vasariški marškinėliai, suknelės, šortai, aksesuarai ir kita tegul laukia vasaros.

Visą aprangą galima padalyti į du tipus: pagrindinę ir papildomą. Pagrindinė apranga dažniausiai yra monochrominė, paprasto kirpimo ir lengvai komponuojama tarpusavy bei su papildoma apranga. Papildomai aprangai būdingas spalvingumas, raštai, sudėtingas kirpimas. Ji retai komplektuojama tarpusavyje, yra derinama su pagrindiniais drabužiais. Geriausias papildomų ir pagrindinių drabužių santykis drabužinėje turėtų būti 70:30. Toks drabužių surūšiavimas padės suprasti, kokius drabužius dėvite dažniau ir ko trūksta.

Tada būtina susidaryti pirkinių sąrašą ir vadovautis juo apsiperkant. Pastebėjote, kad turite gražų raštuotą sijoną, tačiau neturite prie jo tinkančių palaidinių arba turite nepakankamai? Pažymėkite tai savo sąraše.

Mąstykite apie komplektą, o ne apie drabužį

Parduotuvėje sutelkiate dėmesį į komplektų sukūrimą, o ne į gero drabužio radimą. Drabužis gali būti gražus, jums tinkantis, tačiau derindama jį su netinkamais drabužiais galite atrodyti nekaip. Stenkitės rastus ir patinkančius drabužius derinti su savo turimais arba prekės ženklo pasiūlytais drabužiais. Eidamos į matavimosi kabiną, prisirinkite daug drabužių. Ant pakabos nelabai patinkantis drabužis, apsivilktas ir suderintas su tinkamu aprangos elementu, gali puikiai tikti.

Naudokitės komplektavimo formule: patinkantis drabužis + nelabai patinkantis = nuostabus komplektas.

Ką pirkti taupant

Per išpardavimą geriausia pirkti aprangą, būsiančią madingą ir kitą sezoną. Jeigu šioje srityje neturite pakankamai įgūdžių, vadovaukitės klasikinėmis taisyklėmis ir per išpardavimą pirkite: 1) pagrindinę aprangą; 2) aksesuarus; 3) džinsinius drabužius; 4) kokybiškus vilnonius ir trikotažinius drabužius; 5) kokybišką avalynę ir rankines.

Dažniausios klaidos perkant per išpardavimą

1. Itin madingi drabužiai – nenaudinga investicija

Madingi ir į akis krintantys drabužiai atskleidžia sezoną, aiškiai parodo savo „gimimo“ ir „žydėjimo“ laiką. Trumpalaikės tendencijos tyčia keičiamos kas sezoną, kad viso pasaulio puošeivos galėtų nuolat atnaujinti savo garderobą. Po kelerių metų šie drabužiai bus per daug atpažįstami ir aplinkiniams gali sukurti neigiamą įspūdį, „pranešti“ apie jūsų prastą skonį. Jeigu norite atrodyti madingai, madingą aprangą pirkite sezono pradžioje, taip galėsite ją nešioti pusmečiui ilgiau.

2. Venkite vienodų drabužių

Plačiai paplitusi klaida – identiškų drabužių pirkimas. Nespėjusios atsikratyti vieno drabužio, vėl perkame analogišką. Garderobe atsiranda daug vienodų drabužių, ir kasdien atrodome vienodai. Reikia išmokti kurti garderobą, susidedantį iš tarpusavyje derančių skirtingų modelių, spalvų drabužių.

3. Drabužiai turi jums tikti

Nuolaidos turi magišką galią, sužadinančią godumą, skatinančią nevaldomai pirkti: skubotai prisiperkame drabužių, juos vėliau atiduodame vaikams, draugams ir tėvams. Kad neprisipirktumėte pigių, bet nereikalingų drabužių, o apsipirkimas būtų racionalus, užduokite sau klausimų: „Ar aš nešiosiu tai?“, „Ar man tinka ši spalva?“, „Ar tai tiks prie mano turimo drabužio ar aksesuaro?“, „Ar atitiks darbo aprangos kodą?“ Jei ne – be gailesčio palikite šį daiktą.

Vadovaudamosi minėtomis taisyklėmis, susikursite funkcionalų garderobą, visada turėsite ką apsirengti ir sutaupysite šeimos biudžeto lėšų.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: