Pradinis / Šeima ir sveikata / Ar įmanoma išsigydyti širdies ir kitas lėtines ligas be vaistų?

Ar įmanoma išsigydyti širdies ir kitas lėtines ligas be vaistų?

Beveik 21 tūkst. Lietuvos gyventojų 2019 m. mirė nuo kraujotakos sistemos ligų ir tai sudarė net 54,6 proc. visų mirčių – šokiruojančią išankstinę statistiką užfiksavo Higienos instituto Sveikatos informacijos centras. Mokslininkai tikina, kad tokios kraujotakos sistemos ligos kaip insultas, miokardo infarktas, širdies ritmo sutrikimai – viena opiausių problemų ir nesveiko gyvenimo būdo pasekmių, kurių buvo galima išvengti.

Algimantas Kirkutis. „Fotodarijos“ nuotr.

„Kaip rodo medikų kaupiami duomenys, koronaviruso pandemija labiausiai pažeidė asmenis, pasižyminčius silpna imunine sistema – sergančius lėtinėmis ligomis, vyresnio amžiaus. Todėl visuomenės sveikatos tausojimo ir stiprinimo priemonės svarbios visose amžiaus grupėse kovojant su panašiais iššūkiais dabar ir ateityje“, – aiškina gydytojas kardiologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Algimantas Kirkutis. Jis pabrėžia, kad dauguma pacientų, net ir jausdami simptomus dėl netinkamo gyvenimo būdo, renkasi tyliai kentėti arba juos slopinti vaistais.

Visuomenės sveikatos specialistai siūlo pradėti analizuoti, kas sukelia širdies ir kitų organų lėtines ligas ir kaip šalinti šių susirgimų priežastis, didinti organizmo atsparumą išoriniam ligos sukėlėjų poveikiui. Tiek lėtinės neinfekcinės ligos, tokios kaip aterosklerozė, antrojo tipo diabetas, vėžys ir kt., tiek ūminės infekcinės ligos, pavyzdžiui, koronaviruso (COVID-19) infekcija, tiesiogiai priklauso nuo žmonių turimo natūralaus imuniteto.

Rekomenduojami sveikos gyvensenos įpročiai

Natūralūs gydymo metodai skatina pacientus keisti gyvenseną ir vengti ligas sukėlusių veiksnių. Jie padeda sustiprinti imunitetą ir paskatina savaiminio sveikimo procesą. O nepagrįstas besaikis vaistų vartojimas slopina ligų simptomus ir gali apsunkinti ligos diagnostiką ir gydymą. Pasaulio sveikatos organizacijos ir 2019 m. ES duomenimis, 2016 m. Lietuvoje buvo galima išvengti daugiau nei 8500 mirčių imantis veiksmingų prevencijos priemonių ir dar 5000, jeigu būtų buvęs laiku pritaikytas tinkamas gydymas.

Išsamūs patarimai, kaip palaikyti gerą organizmo būklę, pateikiami profesoriaus A. Kirkučio knygoje „Kaip išsigydyti širdies ir kitas lėtines ligas be vaistų?“ Leidinys parengtas kartu su Hansu Diehlu, JAV klinikinės profilaktinės medicinos profesoriumi, sukūrusiu JAV ypač populiarią sveikatos gerinimo programą. Knygos autoriai vieningai tvirtina, kad būtina atsigręžti į širdies ir kitų lėtinių ligų priežastis, edukuoti visuomenę ir keisti jos gyvenimo būdą.

Hans Diehl
Hans Diehl

Gydytojai ragina išbandyti tris pagrindinius gyvenimo būdo elgsenos pokyčius. Pirmasis – sveika mityba. Pagrindinis sveikos ir subalansuotos mitybos principas yra tas, kad žmogaus organizmas turi gauti optimalų kiekį visų pagrindinių medžiagų (baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių medžiagų ir mikroelementų) per parą. Taip pat reikėtų saikingai vartoti pridėtinio cukraus turinčius gaminius bei gyvūninius produktus.

Antrasis rekomenduojamas įprotis – pakankamas fizinis aktyvumas. Norint tapti fiziškai aktyviam, nebūtina pradėti profesionaliai sportuoti, užtenka ir reguliarios mankštos, pasivaikščiojimo, lengvo kroso, namų ruošos darbų. Be to, moksliniais tyrimais įrodyta, kad nepakankamas fizinis aktyvumas yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių, lemiančių sergamumą lėtinėmis ligomis.

Kitas ypač svarbus aspektas – psichoemocinė pusiausvyra. Neigiamos emocijos, patiriamas stresas, nesubalansuotas darbo ir poilsio režimas neišvengiamai atsiliepia žmogaus organizmui. Todėl pravartu ieškoti būdų, kaip atsipalaiduoti, nutolti nuo intensyvaus gyvenimo ritmo. Laikantis specialistų rekomendacijų, tikėtina, per kelerius metus sumažės kraujo spaudimas, cholesterolio kiekis ir svoris.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: