Pradinis / Laikas Sau / Ar pakito tobulos žmonos įvaizdis?

Ar pakito tobulos žmonos įvaizdis?

Šiais laikais moterys yra veiklios ir sugeba ne tik atlikti namų ruošos darbus, bet ir siekti karjeros aukštumų. Šiuolaikinės moterys suspėja pasirūpinti ne tik vaikais, bet ir savimi, yra pasitempusios ir žino, ko nori iš gyvenimo. Tačiau praėjusio amžiaus viduryje moterų pareiga buvo tik pasirūpinti namų gerove, vaikais ir būti saugiu prieglobsčiu savo vyrams. Žmona turėjo daryti viską, kad vyras būtų laimingas. Tokios idėjos buvo išspausdintos amerikiečių 1955 metų laikraštyje „Housekeeping monthly“.

Tobulos žmonos taisyklės

Viename iš minėtojo laikraščio straipsnių buvo išspausdinta aštuoniolika taisyklių, kaip būti gera žmona. Pagrindinė idėja tokia, kad žmona turi būti namie, kiekvieną dieną gaminti maistą, prižiūrėti vaikus ir, žinoma, pasirūpinti, kad jos vyras, vakare grįžęs iš darbo, neturėtų jokių rūpesčių. Tačiau šiuolaikiniai vyrai ne visai sutinka su šiomis idėjomis. Tai parodė atlikta apklausa.

Lygios galimybės?

Dauguma pašnekovų teigė, kad moteris turėtų dirbti tam, kad galėtų būti nepriklausoma nuo vyro. Suprantama, šeimoje dirbant abiem – tiek vyrui, tiek moteriai – atsiveria geresnės finansinės galimybės. Tačiau ką vyrai sakė, kai buvo paklausti apie namų ruošos darbus? Vyrų atsakymai nustebino: visi vieningai teigė, kad vyras ir žmona turėtų pasidalyti darbus po lygiai. Vienas iš vyriškių sakė: „Aš manau, kad vyras ir žmona turėtų būti kaip savotiška komanda ir dalytis darbus, vis dėlto vyras turėtų daugiau prisidėti prie materialinės šeimos gerovės.“ Taigi, kaip matome, niekur nepabėgsime nuo nusistatymo, atėjusio dar iš akmens amžiaus, kad vyras turi parnešti namo mamutą, t. y. aprūpinti šeimą maistu.

Vairavimas – tik vyrams?

Vertėtų šiek tiek pakalbėti ir vis dar gana populiaria tema – apie vairavimo ypatumus. Internete esama nemažai įdomių ir komiškų istorijų apie tai. Štai, pavyzdžiui, tinklaraštininkas Ricky Tanner išdėstė 10 svarbiausių priežasčių, kodėl, jo nuomone, moterys negali vairuoti. Jis rašo: „Vyrai išrado automobilius ir juos valdo geriau nei moterys.“ Įdomu, ką mano vyrai, su kuriais kalbėjausi? Vienas jų, Arūnas, kuriam 25 metai, teigia, jog „kai kurios moterys vairuoja geriau nei vyrai, bet dažniausiai jos mano, kad kelio ženklai joms negalioja, nes jos yra moterys.“ Kito pašnekovo nuomone, „moterys užima per daug vietos automobilių stovėjimo aikštelėje.“ Tačiau išvada viena: yra visokių moterų ir visokių vyrų. Vairavimo patirtis ir nemaža laiko dalis, praleista kelyje, neleis sumeluoti.

Pabaigoje galima pasakyti, kad viskam gyvenime yra ribos ir geriausia rasti aukso viduriuką, kuris tenkintų abi puses. Juk negalime pamiršti, kad yra nemažai moterų, kurios mėgsta būti virtuvėje, išbandyti naujus receptus ir taip stebinti šeimą. Galbūt kitoms tiesiog nereikia stovėti prie puodų, nes vyras yra nuostabus kulinaras ir kasdien gamina maistą? Moterys neturėtų atlikti visų namų ruošos darbų, o vyrai neturėtų uždaryti moterų tarp keturių sienų, nes kitaip gali grėsti pavojus sveikatai. Kalbėkimės ir mylėkime vieni kitus – pasaulis bus geresnis ir šviesesnis.

Parengė Rasa Minkevičiūtė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: