Pradinis / Mokslas ir švietimas / Arsenas pavojingas ir po dešimčių metų

Arsenas pavojingas ir po dešimčių metų

Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai nustatė, kad sąlytis su nuodinga chemine medžiaga arsenu gali turėti pasėkmių sveikatai net ir po kelių dešimtmečių, o taip pat sukelti vėžinius susirgimus.

Kalifornijos universiteto mokslininkai ištyrė Čilės regioną, kuriame prieš daugiau nei keturiasdešimt metų buvo fiksuojamas itin aukštas arseno lygis. Buvo stebima jo gyventojų sveikata atkreipiant dėmesį į onkologines ligas. Paaiškėjo, kad šlapimo pūslės bei plaučių vėžio atvejų padaugėjo beveik dvigubai.

Tyrimas buvo atliktas šiaurinės Čilės regiono Antafagastos mieste. Šioje gyvenvietėje nuo šeštojo dešimtmečio pabaigos iki aštuntojo pradžios geriamąjame vandenyje buvo aptinkama itin daug arseno, su juo susidūrė apie 250 tūkstančių gyventojų. 1970-aisiais metais buvo pastatyti vandens valymo įrenginiai. Ši vieta pasirinkta dėl galimybės tiksliau, nei bet kurioje kitoje su panašia problema susiduriančioje pasaulio vietoje, įvertinti inkubacinio periodo.

Tyrimo rezultatai bus panaudojami mirčių nuo apsinuodijimo arsenu prevencijai visame pasaulyje.

Straipsnis parengtas įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „NVO, veikiančių mokslo sklaidos srityje, tinklo stiprinimas, plėtojant jo institucinius gebėjimus“.

LSBP-logo-h-525px

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: