Pradinis / Kultūra / Artėjant Gedulo ir vilties dienai „Partizano“ kūrėjai pristato naują vaizdo klipą

Artėjant Gedulo ir vilties dienai „Partizano“ kūrėjai pristato naują vaizdo klipą

Visai neseniai kino teatruose baigtas rodyti istorinis dokumentinis filmas „Partizanas“, pasakojantis Prisikėlimo apygardos vado, partizano Juozo Paliūno-Ryto gyvenimo ir kovos dramą. Iki karantino filmą kino teatruose pasižiūrėjo daugiau nei 11 000 žiūrovų.

Geriausius filmo kadrus autoriai nusprendė sudėti į vaizdo klipą. Pasak režisierės A. Zalanskaitės, dėl dainos klausimų nebuvo. Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ daina „Broliai Aitvarai“ režisierės klausomų dainų sąraše jau seniai.

„Tai tikrai viena gražiausių lietuviškų dainų. Eilutė „Nieks nemiršta, kas bučiuoja žvaigždes“ atskleidžia vyrų tikėjimo, atsidavimo ir net laisvės kovos esmę: siekiantys aukščiausių tikslų žmonės išlieka per amžius. Šiandien mes juos prisimename, juos gerbiame ir kliaujamės jų autoritetu“, – sako Agnė Zalanskaitė.

Aistė Smilgevičiūtė sako, kad „Brolių Aitvarų“ vaizdo klipo idėja jiems su Roku Radzevičiumi patiko iš karto: „Partizanas – turbūt plačiausiai pastaruoju metu visuomenėje paskleistas istorinis dokumentinis filmas. Kūrėjams pavyko įdomiai ir įtaigiai atskleisti vieno kovotojo dramą, o tokių juk buvo labai daug. Mums patiko filmo vaizdinė estetika, todėl ilgai nesvarstę sutikome. Juolab kad idėja naują vaizdo klipą pristatyti Gedulo ir vilties dienos išvakarėse mums atrodo prasminga“, – sako Aistė Smilgevičiūtė. 

1941 metų birželio 14-ąją pradėti masiniai lietuvių areštai ir trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Krovininių traukinių vagonuose iš Lietuvos išvežta tūkstančiai Lietuvos piliečių. Vėliau – okupacijos, teroras ir nekaltų žmonių žūtys. 1944 metais, sugrįžus sovietams, Lietuvos laisvės idėjai ištikimi vyrai neturėjo kito pasirinkimo, kaip trauktis į mišką ir kovoti iki galo.

„Partizanus savo dainoje mes vadiname broliais aitvarais: stipriais, savimi pasitikinčiais, vedamais kilniausių siekių“, – sako Aistė. Simboliška, kad šiandien „Aitvarais“ vadinamos Europoje ir pasaulyje garsios Lietuvos specialiosios pajėgos „Aitvaras“, kuriose tarnauja fiziškai ir psichologiškai stiprūs, išsilavinę, elitiniai kariai, vyrai ir moterys, kiekvieną dieną dėl Lietuvos pasirengę aukotis iki galo.

Pagrindinį vaidmenį filme „Partizanas“ atlieka aktorius ir režisierius Paulius Markevičius. Vaizdo klipo montažo režisierius Saulius Paliukas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: