Pradinis / Interjeras / Atgarsiai iš parodos „Baldai. Interjeras. Dizainas“

Atgarsiai iš parodos „Baldai. Interjeras. Dizainas“

Paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“ šiais metais lankytojus pasitiko atsinaujinusi. Bene didžiausioje Lietuvos interjero dizaino parodoje buvo pristatytos naujausios kolekcijos, kurias ateinančiais metais galėsime išvysti biuruose ar namuose.

„Ekspozicijose buvo galima rasti nuo baldų, pramonės staklių iki bižuterijos, tačiau daugiausia dėmesio buvo skiriama biurų ar namų erdvės įrengimui“, – įspūdžiais apie parodą dalijosi Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius.

Pasak specialisto, šiais metais parodoje buvo matyti daug naujovių. Dalies praėjusiu laikotarpiu ekspozicijas pristačiusių dalyvių nepamatėme, o jų vietą užėmė nauji. Buvo galima išvysti nišinių prekių ženklų, tarp kurių buvo išties novatoriško dizaino kūrinių.

Ekspozicijose buvo matyti pasaulinių tendencijų atgarsiai, kai dizainas atliepia žmonių poreikį namuose kurti gamtos oazę. „Spalvota vonios santechnika, gyvojo koralo spalva, atspalviai iš gamtos įvairiuose paviršiuose – visa tai, kas vyrauja Europoje ar už Atlanto, taip pat galėjome stebėti ir lietuvių pristatomose kolekcijose“, – pasakojo N. Urbonavičius.

Įdomių gaminių buvo galima rasti apšvietimo sektoriaus ekspozicijose. Kaitrines lemputes išstūmusi LED technologija atsiveria įvairiais pavidalais. Galima stebėti LED technologijos sintezę su įvairiomis medžiagomis, taip pat su natūralia mediena. Nors apšvietimas tampa meniniu elementu, įspūdingai atrodo ir integracijos į skirtingas erdves ar baldinius paviršius.

Technologijos skverbiasi į kasdienybę. Į baldus integruojamas elektroninis valdymas, apšvietimas ir garsas. „Forma seka funkcionalumą. Naujos kolekcijos kuriamos visapusei rekreacijai“, – pasakojo VIP zone atstovas Vidmantas Bacys, kaip vieną iš pavyzdžių pateikdamas, jog elektroniniam valdymui jau atsisakoma distancinių pultelių, visas funkcijas integruojant tiesiai į baldą.

Pasak V. Bacio, tarp lietuvių iki šiol paklausūs odos gaminiai. Tačiau, tobulinant medžiagų savybes, pastebimas ir naujų medžiagų poreikis. „Galima rinktis gaminį, kuriame vyrauja kelios medžiagos, pvz., derinti odą su gobelenu. Šiuolaikinis gobelenas – draugiškas naudojimui, atsparus nešvarumams, iš jo galima lengvai pašalinti įvairias dėmes“, – pasakojo V. Bacys.

Įdomių naujienų buvo galima pamatyti ir parodos pranešimų erdvėse. Gamtai ir žmogui draugiški sprendimai matomi ir vidaus apdailoje. Lietuvių ištobulinta molio tinko technologija naudojant draugiškas medžiagas įgalina sukurti išties įspūdingus interjerus su „kvėpuojančiomis“ sienomis. Tobulinant technologiją, atsirado plati spalvų gama, kurią galima pritaikyti įvairiems interjero sprendimams. Funkcinius sprendimus išbaigia meniniai, kai tinkavimo metu galima sukurti įvairius ornamentus.

Savo darbus parodoje pristatė ir studentai. Tarp jų buvo galima rasti novatoriško dizaino gaminių. „Studentų darbai savo estetika bei funkcionalumu neretai pralenkia didžiųjų gamintojų produkciją. Auga nauja karta, kuri teikia vilties Lietuvos dizaino augimui“, – įspūdžiais dalijosi N. Urbonavičius.

Daugiau naujienų iš parodos galite išvysti vaizdo reportaže:

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: