Pradinis / Sportas / Auksą Lietuvai iškovojusi Diana Zagainova: „Kovoje pelnytas medalis – dar brangesnis“

Auksą Lietuvai iškovojusi Diana Zagainova: „Kovoje pelnytas medalis – dar brangesnis“

Europos iki 23 metų trišuolio varžybų favoritė nesudrebėjo. Lietuvos lengvaatletė Diana Zagainova jau po pirmojo bandymo išsiveržė į pirmą poziciją ir jos neužleido iki finalo pabaigos – Jevlėje (Švedija) mūsų atstovė iškovojo auksą!

Roberto Trakio nuotr.

Geriausiu pirmu bandymu D. Zagainova nušoko 13,89 m. 5 cm ji pranoko sidabru pasidabinusią turkę Tugbą Danismaz ir 10 cm – baltarusę Violetą Skvarcovą.

„Aš labai laiminga, bet buvo tikrai labai sunku. Prieš dvi savaites pasiekiau savo asmeninį rekordą – 14,43 m, o šiandien laimėjau su 13,89 m. Visų šuolininkių bendras lygis buvo kritęs. Kovojau iki paskutinio bandymo, tikrai nesikabinau sau medalio ir tikrai iki paskutinio bandymo planavau, kad reikės šokti ir šoksiu tam, kad kovočiau dėl aukso“, – džiūgavo D. Zagainova.

Pasitikėjimo savo jėgomis Kęstučio Šapkos ir ispano Rafaelio Blanquero Alcantudo auklėtinei suteikė sėkmingas pirmasis šuolis – sportininkė galėjo rizikuoti ir bandyti parodyti dar geresnį rezultatą.

Trišuolininkė teigė, kad tai, jog nepavyko pasiekti artimo asmeniniam rekordui rezultato ir medalį iškovoti teko iki pat paskutinių akimirkų įtemptoje kovoje, apdovanojimą daro dar brangesnį.

„Man lengviau buvo šokinėti prieš dvi savaites – tada nušokau 14,43 m. Šiandien varžybos sunkesnės, galbūt dėl to tas medalis dar svarbesnis, nes tikrai reikėjo kovoti“, – šypsojosi D. Zagainova.

Šį sezoną sportininkė pasiekė Lietuvos rekordą ir įvykdė normatyvus tiek į rudenį vyksiantį pasaulio čempionatą Dohoje, tiek į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

„Medalį atšvęsime ramiai, su komanda. Sezonas nepasibaigė, laukia Lietuvos čempionatas, kitos varžybos. Su komanda atšvęsime ir tęsiu pasiruošimą, – sakė D. Zagainova. – Be abejo, toliau ruošiuosi Dohai. Tikslai yra aukščiausi, tokie patys, kokie buvo čia, – pasiekti į kuo aukštesnę poziciją ir rodyti kuo geresnį šuolį.“

Tai – vos penktasis lietuvių aukso medalis šios amžiaus grupės Europos čempionatuose. 2007 metais septynkovėje geriausia buvo Viktorija Žemaitytė, 2009 metais čempione tapo 100 m bėgusi Lina Grinčikaitė, 2013 metais triumfavo disko metikas Andrius Gudžius, o po dvejų metų – trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top