Pradinis / Aktualijos / Baltijos kelio 25-metis paminėtas Paryžiuje

Baltijos kelio 25-metis paminėtas Paryžiuje

Žano Monė namai kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadomis Prancūzijoje birželio 21 dieną surengė Baltijos kelio 25-mečio minėjimą. Jo metu pristatytas dokumentinis filmas ir surengta diskusija apie šį unikalų, tris tautas vienijantį įvykį.

Renginio dalyviai buvo pakviesti į estų režisieriaus Peterio Simo 1989 metais sukurto dokumentinio filmo „Baltijos kelias“ peržiūrą. Po jos surengtoje diskusijoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai Jolanta Balčiūnienė, Sanita Pavluta-Deslandes ir Svenas Jurgensonas pasidalijo prisiminimais apie šį istorinį įvykį, tapusį trijų Baltijos šalių piliečių vienybės ir išsilaisvinimo simboliu. Diplomatai taip pat pristatė jo reikšmę šiandienės geopolitinės situacijos kontekste, atsakė į renginio dalyvių klausimus.

Lietuvos ambasadorė pažymėjo, kad prieš ketvirtį amžiaus nuo Vilniaus iki Talino daugiau nei 600 kilometrų nusidriekusi gyva žmonių grandinė pasiuntė aiškią žinią pasauliui apie lietuvių, latvių ir estų pasiryžimą siekti laisvės ir savo šalių valstybingumo atkūrimo.

„Trijų Baltijos valstybių piliečių drąsa ir vienybė nustebino ir sukrėtė pasaulį, o Baltijos kelias neabejotinai tapo vienu iš kertinių akmenų nelengvame išsivadavimo iš Sovietų Sąjungos gniaužtų kelyje“, – teigė ambasadorė.

Lietuvių, latvių ir estų bendruomenių atstovus ambasadorė paragino išlaikyti Baltijos kelio atminimą, jį puoselėti ir perduoti ateities kartoms.

Po diskusijos ambasadoriai ir Žano Monė namų direktorius Philippas Le Guenas istorinių Žano Monė namų sode pasodino simbolinį Baltijos kelio 25-mečio ąžuoliuką.

Renginys vyko Paryžiaus priemiestyje esančiame vieno iš svarbiausių Europos Bendrijos iniciatorių ir įkūrėjų Žano Monė name-muziejuje, įsteigtame 1982 m. Europos Parlamento iniciatyva.

URM inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top