Pradinis / Lietuviai svetur / Baltijos kelio 30-metį JAV lietuviai paminėjo estafečių varžybose Oregone

Baltijos kelio 30-metį JAV lietuviai paminėjo estafečių varžybose Oregone

„Hood to Coast Relay“ – kasmetės naktinės ilgų estafečių varžybos, vykstančios JAV Oregono valstijoje rugpjūčio pabaigoje. Tai yra didžiausia bėgimo ir ėjimo estafetė pasaulyje: joje yra 12,6 tūkst. „Hood to Coast“ estafečių, įskaitant „Portland to Coast“ estafetinį ėjimą ir „High School Challenge Relay“, iš viso dalyvauja 18 tūkst. žmonių.

„Hood to Coast“ 199 mylių estafetiniame bėgime dalyvavo lietuviai iš Oregono – Ingos Sadaunikaitės-Kozhevnikov prieš šešerius metus suburta bėgimo klubo „Lituanica“ komanda. Pasiruošti šiam bėgimui būtų neįmanoma vienai, todėl Giedrė Babarskienė visada pasiruošusi ne tik užsirišti bėgimo batelius, bet ir pagelbėti Ingai. Kruopščiai ir atsakingai apskaičiuoti, sudaryti ir suderinti bėgimo laiko planai yra itin svarbi informacija, kuria seka bėgikai norėdami išlaikyti pastovų srautą. Kiekvieną komandą sudaro 12 bėgikų ir 3 savanoriai, kurie yra dažnai pamirštami ir nepaminimi kaip komandos dalis. Tačiau būtent jie yra komandos inkaras. Be jų daug kas būtų neįmanoma ir nepadaroma. Jie dažniausiai yra nematomi, bet mes visi puikiai žinome, kad jie visada yra ir bus šalia. Žemai lenkiame savo galvas už savanorystę Jenelle Birnbaum, Agnei Babarskaitei ir Zach Dickinson. Jie iš tikrųjų yra „Lituanicos“ komandos sėkmės priežastis.

Komanda – grupė žmonių, darniai dirbančių dėl bendro tikslo, sukuriančių teigiamą atmosferą ir palaikančių vienas kitą, sujungusių individualias stiprybes, kad sustiprintų komandos rezultatus. Nesvarbu, kas bėga: ar „Lituanicos“ komandos veteranai, tokie kaip Vilmantas Babarskas, ar naujokas Vytautas Pukis, ar Mindaugas Paulikas – komandos gyvsidabris. Visi atneša kažką ypatingo ir vienija grupę taip, kaip prieš 30 metų Baltijos šalių žmonių susijungimas rankomis į vieną grandinę, parodęs pasauliui vienybės ir laisvės siekį.

Trečius metus iš eilės „Lituanicos“ komandą finansiškai rėmė JAV Lietuvių fondas.  Fondas pirmumą teikia naujiems, pažangiems, taip pat ilgalaikes tradicijas turintiems ir vykdomiems projektams išeivijoje. Negalime pamiršti ir „Bandi Foods“, ne vien dėl to, kad smaguriavome jų fantastiškais ledais, bet ir todėl, kad tik jų dėka „Lituanicos“ bėgikai 28 valandas praleido patogiuose mikroautobusuose, kur galėjo patogiai ištiesti nuo bėgimo išvargintas kojas.

Šių metų bėgimą Oregono lietuvių sukurta komanda „Lituanica“ skyrė Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

Inga Sadauninkaitė-Kozhevnikov

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: