Pradinis / Lietuviai svetur / BELGIJA. Briuselyje paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

BELGIJA. Briuselyje paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

small_ijrq4e3964Šių metų kovo 13 dieną Lietuvos ambasada Belgijoje, Lietuvos nuolatinė atstovybė ES ir Lietuvos nuolatinė atstovybė prie NATO sukvietė gausiai Belgijoje ir Liuksemburge gyvenančią lietuvių bendruomenę susiburti ir kartu paminėti Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

 

Gausiai susirinkusius ES institucijose dirbančius Lietuvos pareigūnus, diplomatus, Belgijos ir Liuksemburgo bendruomenės atstovus, Europos Parlamento narius Lietuvos nepriklausomybės dienos proga pasveikino ambasadorius, Lietuvos nuolatinis atstovas ES Raimundas Karoblis, Lietuvos ambasadorius Belgijoje ir Liuksemburge Gediminas Varvuolis ir ambasadorius, Lietuvos nuolatinis atstovas NATO Kęstutis Jankauskas.

Šia proga Lietuvos nuolatinės atstovybės ES patalpose įrengtoje galerijoje „Menų pasažas“ buvo atidaryta dailininko Vaidoto Žuko tapybos ir koliažų paroda, surengtas susitikimas su autoriumi.

Vaidotas Žukas gimė 1956 m. Kaune. Baigė Vilniaus dailės akademiją, yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir Žurnalistų draugijos narys. Jau beveik 40 metų tapo, kuria koliažus, žiestą ir reljefinę keramiką, juvelyriką, skulptūras, projektuoja interjerus. Lietuvoje ir užsienyje surengė 40 asmeninių parodų. Keli šimtai autoriaus darbų yra privačiose kolekcijose Vakarų Europoje, JAV, Australijoje. Dar keli šimtai – Lietuvos rinkiniuose. Jo kūrinių yra įsigiję Vilniaus, Kauno muziejai, Amerikos Zimmerli meno galerija. 1981 m. dailininkas dalyvavo archeologinėje ekspedicijoje ir tyrė priešistorinius kalnų raižinius Tianšanio kalnuose. 1992 m. autoriaus kūrybos paroda ir jo surinkta bei restauruota lietuviško meno kolekcija buvo išsiųsta atstovauti Lietuvai Suomijoje, Helsinkyje. Tais pačiais metais jo darbai dalyvavo Sakralinio meno salone Paryžiuje.

1996 m. Vokietijos Lauterbacho miesto bendruomenės užsakymu nutapė freskų ciklą Šv. Bonifaco koplyčioje. Sukūrė ir visuomenei pristatė dvi papuošalų kolekcijas „Mano mielas laukinis…“ (2004). Vėliau šie eksponatai buvo rodyti Norvegijoje, Ispanijoje ir JAV. 2006 m. Areco (Arezzo) mieste Italijoje buvo surengta asmeninė keramikos paroda „Saldus prabudimas“ („Il dolce risveglio“).

Renginio svečiams taip pat koncertavo Belgijos muzikinis ansamblis „La Strada“, kuriame smuiku groja dailininko dukra, Briuselio karališkosios konservatorijos absolventė Veronika Žukaitė, nuolat koncertuojanti su kameriniais ansambliais. Ji taip pat yra kelių Europos orkestrų narė. Kita ansamblio smuikininkė – taip pat lietuvaitė, Briuselio konservatorijos auklėtinė Agnė Cinauskaitė, gitaristas – Zlatan Ibrahimbegovic. „La Strada“ – styginių trio, susikūręs 2001 m., aktyviai koncertuojantis Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Olandijoje. Repertuare – klasikinė, džiazo muzika ir Europos tautų standartai.

Parengė Vida Gražienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: