Nacionalinės SPA asociacijos duomenimis, šįmet, kaip ir pastaraisiais keliais metais, sveikatingumo paslaugų poreikis auga, tik vartotojai vis atidžiau renkasi jų teikėjus.
Neabejojama, jog birželio 1 – ąją oficialius poilsio sezonus pradedančių Lietuvos kurortų SPA srities atstovai per tris vasaros mėnesius gaus maždaug penktadaliu didesnes pajams nei tuo pačiu laikotarpiu 2012 – aisiais.
„SPA paslaugų poreikis kasmet auga 10 – 30 proc.”, – sakė Nacionalinės SPA asociacijos prezidentas Lukas Mackevičius.
Kol kas nėra duomenų, kiek Lietuvoje yra SPA centrais prisistatančių ir šią sveikatingumo paslaugų koncepciją atitinkančių įstaigų. Pasak VšĮ “Turizmo plėtros instituto” vadovės Rasuolės Andrulienės, Ūkio ministerija dar 2009 – aisais bandė numatyti reikalavimus SPA centrams. Tuomet buvo atliktas tyrimas, bet jame išdėstytos rekomendacijos, valdininkams nusprendus, jog jie negali reguliuoti sveikatingumo paslaugų sferos, taip ir liko neįgyvendintos.
„Viešbučiai yra skirstomi pagal žvaigždutes ir laikosi jiems keliamų reikalavimų. Tuo tarpu SPA sritis palikta vertinti patiems paslaugų teikėjams bei vartotojams“, – sakė R. Andrulienė.
SPA srities atstovų teigimu, šįmet paslaugos augs mažesniuose, galinčiuose patenkinti individualius vartotojų poreikius Lietuvos kurortuose.
Pirmąjį birželio savaitgalį oficialų turizmo sezoną pradedančiame Birštone lankytojų lauks neįprasti sprendimai – naujas ypatingos kokybės restoranas ir poilsiui skirti kambariai, dekoruoti žinomo iliuzionisto – mentalisto Nicholo Kin kurtais paveikslais.
„Jie atlikti pagal specialią techniką, leidžiančia atsipalaiduoti žiūrint į darbą ir jį analizuojant“, – sakė „Karališkosios rezidencijos“ direktorius Vidas Morkūnas.
Anot jo, darbų autorius specialią kūrinių kolekciją parengė pagal išskirtinį užsakymą. Kiekvienas darbas – savitas. Juose dominuoja juoda ir balta spalvos, dažniausiai padedančios lengviau vizualizuoti norimą perteikti informaciją.
„Svečiai galės tarsi susikurti kiekvienas savitą paveikslą. Tokį, kokį nori matyti“, – įsitikinęs V. Morkūnas.
Pasak N. Kin, darbai ypatingi ne tik atlikimo stiliumi ar paskirtimi, bet ir tuo, kad juos galima apversti bei taip pamatyti visiškai naują kūrinį.
„Paveikslą galima kabinti bet kaip ir jis niekuomet nebus „aukštyn kojom“, – juokavo N. Kin.
Dar viena svarbi naujiena, papildysianti „Karališkosios rezidencijos“ paslaugų tinklą – restorano, veikiančio ir vakare, atidarymas. Jo meniu bus įtraukti ne tik įprasti, bet ir išskirtiniai patiekalai, retai sutinkami net geriausiuose Lietuvos maitinimo įstaigose. Pavyzdžiui, jautiena iš Argentinos ar nešaldytas tunas iš Indonezijos.