Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Birštono jaunimo klubas. Naujų narių integracija

Birštono jaunimo klubas. Naujų narių integracija

Birštono jaunimo klubas surengė seminarą naujiems klubo nariams. Seminaro metu senbuviai supažindino naujokus su organizacijos darbo specifika jaunimo klubo viduje ir išorėje, siekdami narius integruoti į organizacijos veiklą ir pagerinti jos kokybę ir darbo našumą. Pažvelkime, kaipgi naujiesiems pagrandukams sekėsi įsilieti į senbuvių gretas…

Kaip susikūrė Birštono jaunimo klubas

2007 metais jaunuolės, Birštono miestelyje pasigedusios renginių, įdomios veiklos, vedamos didelio noro gyventi kaip didmiestyje ir turėdamos bendrų tikslų, susivienijo į nevyriausybinę organizaciją – Birštono jaunimo klubą (BJK). Šio klubo nariai puoselėja jaunimo vertybes, atkakliai siekia įgyvendinti savo idėjas ir svajones.

Iniciatyvos tikslas – supažindinti naujus BJK narius su organizacijos veiklos specifika ir darbu nevyriausybiniame sektoriuje

Birštono jaunimo klubas gyvuoja jau septynerius metus, tačiau šie metai prasidėjo gana sudėtingai. Galima tik pasidžiauti, kad 2013 metų gale BJK sulaukė didelio pliūpsnio naujų klubo narių, kurie yra itin perspektyvūs ir veiklūs. Šie 2014 metai BJK yra pokyčių metai, nes pirmosios organizacijos laidos užaugo, o nenumatytomis aplinkybėmis prieš tai buvusi laida subyrėjo. Jaunieji BJK nariai yra paleisti vieni į plačiuosius nevyriausybinių organizacijų vandenis, todėl jiems ypač reikia išsamesnės informacijos apie jaunimo klubo veiklą tiek viduje, tiek išorėje. „Šiuo seminaru siekiame visapusiškai supažindinti naujus BJK narius su darbu nevyriausybiniame sektoriuje ir komandinio darbo pagrindiniais principais. Tai padėtų jiems integruotis į organizacijos veiklą ir pagerinti jos kokybę“, – pasakojo Simona Gaidytė.

Naujų klubo narių supažindinimas su organizacijos veikla

Norint įsilieti į organizaciją ir tapti jos dalimi, reikia susipažinti su organizacijos tikslais, nustatytais uždaviniais ir t. t. Kad seminaras neprailgtų dėl teorinės medžiagos, naujieji klubo nariai atliko įdomią ir vertingą užduotį – išanalizavo išgalvotą situaciją, pasinaudodami organizacijos tikslais, uždaviniais, misija, vizija ir priemonėmis. Situacija buvo pateikta reali ir svarbi šių dienų jaunimui – nepilnametės merginos nėštumas ir bandymas nusižudyti. Jauniesiems nariams buvo pateikti atitinkami analizės klausimai: kokias pagrindines problemas jie įžvelgia, kaip ši problema paveikė juos kaip individus, kaip reaguoti į tokią situaciją, ką daryti, kokią pagalbą reikėtų suteikti ir t. t. Kadangi klubo nariai yra įvairaus amžiaus, tai leido į šią situaciją pažvelgti įvairiai: atsiskleidė skirtingi požiūriai, sulaukta skirtingų atsakymų.

Naujas organizacijos dviratukas – savęs atradimas

Naujo dviratuko „gaminimas“ – būdas naujiems nariams padėti suprasti, kokią funkciją jie atlieka ir kokią vietą organizacijoje užima. Šios užduoties metu visi klubo nariai gerai apgalvojo, ką reiškia kiekviena dviračio, simbolizuojančio jaunimo klubo veiklą, detalė. Apmąstę dalyviai užrašė ant lipdukų savo ir kolegų vardus ir priklijavo juos ant pasirinktų dviračio detalių, paaiškindami savo pasirinkimą. Galiausiai ši užduotis davė vaisių: nauji klubo nariai atrado savo vietą ir apmąstė savo atsakomybę organizacijos veikloje.

Komandinė užduotis

Aptarus organizacijos veiklą, susipažinę su svarbiausiomis problemomis jaunieji klubo nariai rengė detalų renginio planą, tai savo ruožtu skatino išmokti palengvinti sau darbą organizuojant renginį atsižvelgiant į planavimą, dokumentus, atsakomybę, bendravimą ir reklamą.

Vykdyti komandinę užduotį sekėsi puikiai, tai šiai organizacijai be galo svarbu. Komandos išsikėlė tikslus, sugalvojo programą, aptarė renginio reklamą, įvertino turimus išteklius ir galimą riziką. Kiek vėliau draugiškai dalijosi savo idėjomis, kritikavo vieni kitų darbus siekdami bendro sprendimo ir geriausio rezultato. Atliktas užduotis vyresnieji klubo nariai apibendrino, įvardijo klaidas, pasidalijo savo patirtimi, suteikė naudingų pastabų ir informacijos būsimai veiklai.

Sėkmės atsinaujinusiam Birštono jaunimo klubui įgyvendinant savo idėjas!

Parengė Indrė Chomentauskaitė
Nuotraukos iš Birštono jaunimo klubo archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: