Pradinis / Kultūra / Bolonijoje atidaroma Petro Repšio grafikos darbų paroda

Bolonijoje atidaroma Petro Repšio grafikos darbų paroda

petrasrepsysRugsėjo 10 d. Bolonijos Meno ir istorijos bibliotekoje (La Biblioteca d‘Arte e di Storia di San Giorgio in Poggiale) atidaroma Petro Repšio grafikos darbų paroda „Iliustruoti užrašai“. Biblioteka priklauso Bolonijos kultūros įstaigų ir muziejų susivienijimui Genus Bononiae. Musei nella Città, kuris yra plačiai žinomas Italijoje ir už jos ribų, jo renginių programą atidžiai seka Italijos ir tarptautinė publika.

Parodoje bus eksponuojama per 50 dailininko grafikos darbų – ofortų ir piešinių, kurių turinį ir prasmę formuoja vaizdo ir teksto junginys. Šie darbai supažindina ne tik su P.Repšio kūryba, bet ir su Lietuva. Kaip teigia parodos kuratorė Giedrė Jankevičiūtė, „Petro Repšio grafikos vaizdai įdomūs ir naiviam vaikui, ir išsilavinusiam intelektualui. Neapsiriks nei tie, kurie priims juos kaip smagų nuotykį, nei tie, kurie mėgins juos susieti su „lingvistiniu lūžiu“ arba konkrečiąja poezija. Repšio kūriniuose darniai dera laisva temperamentingos asmenybės saviraiška, aistringas susidomėjimas istorija (pirmiausia savojo krašto), talentas kurti vaizdus ir perteikti juos dailės kalba. Tam, žinoma, pasitarnauja jo rankų darbo meistrystė ir puikus tradicinių dailės medijų išmanymas.“

Vieno žinomiausių dabartinių Lietuvos dailininkų paroda Bolonijos rafinuotoje ir intelektualioje aplinkoje bus eksponuojama iki lapkričio 29 d.

Parodai išleistas dvikalbis (italų ir anglų k.) katalogas su parodoje pristatomų P.Repšio kūrinių reprodukcijomis (dizaineris Gedas Čiuželis, spausdino „Petro ofsetas“). Paroda organizuojama Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai proga.

Parodą organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros atašė Italijoje, remia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos. Parodos partneris – BĮ Tarptautinių kultūros programų centras.

Paroda eksponuojama: La Biblioteca d‘Arte e di Storia di San Giorgio in Poggiale, Via Nazario Sauro 20/2. Atidarymas rugsėjo 10 d. 18.30 val. Spaudos konferencija vyks rugsėjo 10 d. 12 val. tose pačiose erdvėse.

Parengė Irma Šimanskytė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top