Pradinis / Lietuviai svetur / Briuselyje – pasaulio lietuvių profesionalų klubų suvažiavimas

Briuselyje – pasaulio lietuvių profesionalų klubų suvažiavimas

Daugiau nei 70 lietuvių diasporos profesionalų iš 14 valstybių suvažiuos į Briuselį rugsėjo 13–15 d. aptarti švietimo ateities Lietuvoje, dirbtinio intelekto proveržio galimybių gimtinei, pilietybės išsaugojimo, naujos Seimo apygardos temų. Didelė metinio suvažiavimo programos dalis bus skirta stiprinti klubų organizaciniams įgūdžiams ir pasidalyti patirtimi.

Trečiąjį metinį profesionalų klubų susitikimą organizuoja Belgijos ir Liuksemburgo lietuvių iniciatyva įkurtas investuotojų klubas „MAM Investment Club“ kartu su Lietuvos ambasada Belgijoje ir Lietuvos nuolatine atstovybe Europos Sąjungoje, diasporos profesionalų tinklu „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) ir Lietuvos teisininkų draugijos Briuselio skyriumi. 

„Pasiekę laimėjimų profesinėje srityje, pripažinti ir įtakingi savo gyvenamoje šalyje, pasaulio lietuviai profesionalai darbais prisideda prie investicijų į Lietuvą pritraukimo, profesinės mentorystės projektų, konsultavimo, Lietuvos konkurencingumo didinimo. Tai yra nepaprastai svarbu, nes tai – modernios, protingos, solidarios šalies bruožas“, – sako Lietuvos ambasadorė Belgijoje Rita Kazragienė.

Renginiu siekiama suvienyti diasporos profesionalų klubus iš viso pasaulio, sutelkti klubų aktyviausius narius apsikeisti žiniomis ir veiklos metodika. Taip pat aptarti karščiausias pasaulio lietuviams aktualijas ir pasiūlyti Lietuvai pažangos ir globalaus konkurencingumo idėjų. Profesionalų klubų telkimu bendriems projektams jau nuo 2016 m. užsiima „Global Lithuanian Leaders“.

Lietuvių profesionalai iš JAV, Danijos, Airijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Vokietijos, kitų šalių teiks idėjas švietimo ateities vizijai Lietuvoje, technologijų vystymui, dirbtinio intelekto pasitelkimui.

Į trečiąjį metinį renginį atvyksta lietuviai iš beveik 20 profesionalų klubų, tokių kaip „Lithuanian City London Club“, Vašingtono, Stokholmo, Kopenhagos, Oslo lietuvių profesionalų klubų, „LEO Berlin“.

Susitikimų tradicija prasidėjo Kopenhagoje 2017 m. Kopenhagos profesionalų klubas (LPC) bendromis jėgomis su Lietuvos ambasada Danijoje surengė pirmąjį susitikimą. Jame dalyvavo daugiau nei 30 penkių klubų atstovų. Antrąjį metinį susitikimą organizavo Airijos profesionalų (LPNI) komanda. Ji subūrė daugiau nei 60 profesionalų iš aštuonių klubų (tarp jų ir JAV) į trijų dienų ir dviejų naktų intensyvią mokymų ir dirbtuvių programą.

Apie renginio programą

Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje ambasadorė Jovita Neliupšienė su JAV ir Europos profesionalais aptars naujausias Bendrijos aktualijas, tarp jų Lietuvos poziciją dėl „Brexit“, Europos Komisijos strateginių krypčių, kitas ES svarbiausias temas.  

Kokie pokyčiai būtini Lietuvoje – ekonomikoje, švietimo sistemoje, kad kurtųsi dirbtinio intelekto kompanijos ir šalies tarptautinis konkurencingumas stiprėtų? Kaip užtikrinti, kad mūsų talentai būtų pasiruošę dirbtinio intelekto revoliucijai, o mūsų švietimo sistema sukurtų stiprius pagrindus pažangiausių naujųjų technologijų vystymui? Koks šiame procese valstybės, verslo, globalių šalies talentų vaidmuo? Į šiuos ir kitus klausimus dalyviai atsakymų ieškos kartu su „Blockchain Centre“ Vilnius valdybos pirmininku P. Kunčinu, Vytauto Didžiojo universiteto profesore D. Jakavonyte-Staškuviene, LMA Jaunosios akademijos pirmininku dr. D. Murausku, CUJO AI Verslo vystymo vadovu V. Žukausku, Europos Komisijos „DG Connect“ Audiovizualinių ir komunikacijos paslaugų politikos skyriaus vadovo pavaduotoju A. Perkausku.

Pilietybės išsaugojimo referendumo rezultatus ir pasaulio lietuvių apygardos Seimo rinkimuose 2020 m. steigimą pasaulio lietuviai aptars su Seimo ir PLB komisijos pirmininku, Vašingtono klubo vadovu prof. dr. R. Baltaduoniu ir URM Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja L. Žukauskaite.

Klubų atstovai dalysis patirtimi organizacinėse dirbtuvėse, kurių metu ieškos sprendimų, kaip surasti klubo narius vienijantį ir prasmingą ilgalaikį projektą, kaip būti išgirstiems informaciniame triukšme, kaip užtikrinti klubų veiklos ir valdybos tęstinumą.

Diasporos profesionalų klubų suvažiavimo dalyviai taip pat lankysis Europos Parlamente, susikaus protmūšyje apie Lietuvą, vyks kiti kontaktų apsikeitimo susitikimai.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: