Pradinis / Kultūra / Choras „Aidija“ sužavėjo Varšuvos festivalio „Ogrody Muzyczne“ klausytojus

Choras „Aidija“ sužavėjo Varšuvos festivalio „Ogrody Muzyczne“ klausytojus

i7zqlv3233Beveik tūkstantį klausytojų, pirmadienio vakarą susirinkusių Varšuvos Karalių rūmų kieme, tiesiog sužavėjo choro „Aidija“ atliekami lietuvių kompozitorių Juozo Gruodžio, Vytauto Montvilos, Kazimiero Viktoro Banaičio, Vytauto Klovos, Vaclovo Augustino, Onutės Narbutaitės, Nijolės Sinkevičiūtės, Jono Tamulionio, Broniaus Kutavičiaus ir choro vadovo Romualdo Gražinio kūriniai. Po dviejų dalių koncerto varšuviečiai ir Varšuvos svečiai ilgais aplodismentais dėkojo chorui už puikų dainavimą bei patirtas muzikines emocijas. Nežiūrint to, kad bisui choras atliko net keturis kūrinius, klausytojai dar ilgai plojo ir nenorėjo paleisti choro nuo scenos. Po koncerto ir choristai, ir choro vadovas susilaukė nepaprastai gražių atsiliepimų ir pagyrų už lietuvių liaudies muzikos ir dainavimo tradicijų puoselėjimą, už puikius balsus, kai kurie lenkai apgailestavo, kad tokio lygio choro, koks yra Lietuvoje, Lenkija neturi, kiti noriai pirko kompaktines plokšteles su choro „Aidija“ įrašais, treti paliko puikius atsiliepimus festivalio svečių knygoje.

Choro „Aidija“ koncertu baigėsi Lietuvos dalyvavimas Varšuvos muzikos festivalyje „Ogrody Muzyczne“, kuris šiais metais buvo skirtas Lietuvos pirmininkavimui ES Taryboje pažymėti. Susidomėjimas Lietuva, lietuvių muzika ir kultūra per 10 Lietuvai skirtų festivalio „Ogrody Muzyczne“ renginių buvo milžiniškas: lietuviškuose renginiuose apsilankė beveik 10 tūkstančių žiūrovų.

Lietuviškų festivalio renginių, tarp kurių buvo Luko Geniušo, „Smėlio laikrodžių“, šv. Kristoforo kamerinio orkestro, „Aidijos“ choro koncertai, lietuviško baleto ir operos bei filmų apie Lietuvą įrašai, programą rėmė LR Kultūros ministerija, LR URM, koordinavo Tarptautinių kultūros programų centras.

Penkių likusių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai mėnesių kultūrinių renginių programoje Lenkijoje numatyta daugiau nei dvidešimt koncertų, parodų, literatūros renginių, teatro pasirodymų ir pan.

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė

Nuotraukos autorius: Maciej Łukasz Gołębiowski

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top