Pradinis / Renginiai, pramogos / Choro „Jaunystė“ koncertas Kovo 11-osios proga

Choro „Jaunystė“ koncertas Kovo 11-osios proga

Kai 1990 metų kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomybės atstatymo“, tuo metu aštuoniolikmetė Danguolė Beinarytė muzikos mokykloje studijavo smuiko meną, choro dirigavimą ir mokėsi groti vargonais. Šiandien D. Beinarytė yra vieno garsiausių Lietuvoje chorų – KTU akademinio choro „Jaunystė“ – meno vadovė ir dirigentė, Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokytoja metodininkė. Energija ir gera nuotaika trykštanti žinoma chorvedė 25-erių nepriklausomybės metų sukaktį paminės taip, kaip moka geriausiai, – su daina.

„Daina visada išlaisvina, visada paguodžia, suteikia daug emocijų. Per šią šventę klausytojai išgirs dainas, kurios daug metų skambėjo mūsų lūpose ir širdyse“, – sako D. Beinarytė.

Iškilmingas minėjimas „Atsitiesę ir nepalaužti“ ir išskirtinis KTU akademinio choro „Jaunystė“ koncertas vyks kovo 10 d., antradienį, 17 val. KTU Kultūros centro (Laisvės al. 13) didžiojoje salėje. Renginys yra atviras visai visuomenei.

Ką Jums asmeniškai reiškia Kovo 11-oji ir atkurta Lietuvos nepriklausomybė?

Tai didelė šventė Lietuvai ir kiekvienam lietuviui atskirai. Daugumai dabartinio jaunimo sunku įsivaizduoti, kokiu patriotizmu ir vienybe tuo metu kvėpavo Lietuva. Su ašaromis akyse ir vieningi stovėjome, laikydamiesi rankomis ir tvirtai tikėdami, kad būsime laisvi.

Kovo 11-oji – tai atgimimo ir permąstymo akimirka, kurios akivaizdoje suprantame, kokie turime būti, kuo galime būti naudingi Tėvynei, koks turi būti savo šalį gerbiantis lietuvis.

Meilė, tikėjimas ir viltis turi vienyti mus darbuose, kuriant kuo stipresnę valstybę, kurioje būtume saugūs, laimingi, galėtume kurti ir realizuoti savo idėjas, darbus, siekius, gyvenimą padaryti prasmingą.

Kokios Jūsų vadovaujamo KTU akademinio choro „Jaunystė“ dainos skambės iškilmingame Kovo 11-osios minėjimo koncerte?

Daina visada išlaisvina, visada paguodžia, suteikia daug emocijų. Šios šventės metu klausytojai išgirs dainas, kurios daug metų skambėjo mūsų lūpose ir širdyse. Bus giedamas Lietuvos himnas, kurį pavadinčiau malda Tėvynei, ir kiti kūriniai. Daug skambių jaunų žmonių balsų suvirpins širdis tų, kurie bus atėję pabūti kartu, paklausyti „Jaunystės“ choro atliekamų dainų.

Jaunimas dažnai kviečiamas įsitraukti į muzikinę veiklą (chorai, vokaliniai ir instrumentiniai ansambliai) jau nuo mokyklos laikų, o akademinius chorus turi ir ne vienas Lietuvos universitetas. Kuo KTU choras „Jaunystė“ skiriasi nuo kitų?

Visame pasaulyje darželiai, mokyklos ir universitetai turi savo meno kolektyvus, nes tai yra itin svarbi kultūros meka, kurioje kuriamas ir vystomas menas ir kultūra. Būtų skurdu vadintis universitetu, neturint meno kolektyvų, kuriuose studentai galėtų pasisemti kūrybiškumo, savarankiškumo, kolektyviškumo, atsakomybės, pasiaukojimo ir meno suvokimo. Tai – asmenybės, šeimos ir tautos pagrindas.

KTU akademinis choras „Jaunystė“ – kaip visada jaunas, visada geros nuotaikos, su geromis emocijomis, su šiluma artimam žmogui, su daina širdyje, su gyvenimo džiaugsmu, su atsidavimu ir pasiaukojimu. Mes neišsiskiriame, mes tiesiog esame „Jaunystė“.

„Jaunystė“ – ryški universiteto žvaigždė

1926 metais įkurto KTU akademinio choro, vadovaujamo maestro D. Beinarytės, gretose – kūrybiškos sielos studentai ir studijas baigę, bet muzikos nepamiršę choristai. „Jaunystė“ – vienas seniausiomis tradicijomis ir gilia istorija apipintų Lietuvos chorų, skaičiuojantis jau 90-uosius veiklos metus. Choras nuolat dalyvauja Dainų šventėse, tarptautiniuose „Gaudeamus“ festivaliuose, įvairiuose koncertuose ir projektuose. Šį chorą žino ne tik Lietuvos publika, bet ir daug užsienio šalių bei jų kolektyvų.

Nenuilstančios chorvedės D. Beinarytės vadovaujami dainininkai 2014 metais buvo pripažinti geriausiu Lietuvos suaugusiųjų choru. Šiuo skambiu titulu „Jaunystė“ bus vadinama ketverius metus.

KTU

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: