Pradinis / Lietuviai svetur / Čikagos diplomatinės bendruomenės atstovės: „Pasaulio lietuvių centras – įspūdingas lietuvių bendruomenės pasiekimas“

Čikagos diplomatinės bendruomenės atstovės: „Pasaulio lietuvių centras – įspūdingas lietuvių bendruomenės pasiekimas“

Balandžio 28 d. Čikagos diplomatinio korpuso moterų klubas (CCCLC), vadovaujamas generalinio konsulo sutuoktinės dr. Gintarijos Gudynienės, lankėsi Pasaulio lietuvių centre (PLC) Lemonte. CCCLC vienija Čikagos generalines ir garbės konsules bei generalinių ir garbės konsulų sutuoktines. Šis klubas jau daug metų užsiima labdaringa veikla ir skatina tarpkultūrinį bendradarbiavimą tarp diplomatinių atstovybių Čikagoje. Praėjusiais metais CCCLC klubo pirmininke išrinkus dr. G. Gudynienę, Lietuvai atsivėrė puiki galimybė iš arčiau supažindinti Čikagos diplomatinį korpusą su lietuviškomis tradicijomis, kultūra bei lietuvių bendruomenės veikla Čikagoje.

Apsilankymas PLC buvo išties puiki proga Čikagos diplomatinei bendruomenei pristatyti didelę dalį lietuvių bendruomenės įtraukiančios veiklos ir parodyti jos mastą. CCCLC klubo narėms centrą aprodė PLC direktorius Artūras Žilys. Jis papasakojo PLC įkūrimo istoriją, aprodė lietuviškų mokyklų patalpas, sporto sales, šokių studijas, skautų draugiją, muziejus ir kita. Bene smagiausias ir įdomiausias PLC turo akcentas diplomatėms buvo pamatyti, kaip kepamas lietuviškas šakotis, ir ką tik iškepto pyrago ragavimas. Taip pat buvo pristatytos PLC veikiančios nevyriausybinės organizacijos. Didžiausios iš jų – Lietuvių fondo – atstovės paminėjo, kad praėjusiais metais organizacija lietuviško švietimo, kultūros, visuomeninės veiklos užsienyje paramai išdalijo daugiau nei 750 000 JAV dolerių. Be šios paramos daugelis lietuvybę skatinančių projektų nebūtų buvę įgyvendinti. Po ekskursijos diplomatinio korpuso atstovės vieningai sutiko, kad Pasaulio lietuvių centras yra įspūdingas lietuvių bendruomenės pasiekimas, kurio atitikmenį būtų labai sunku surasti bet kurioje kitoje Čikagos užsieniečių bendruomenėje.

LR generalinio konsulato Čikagoje inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top