Pradinis / Aktualijos / „Comenius“ projekto dalyviams Lietuva graži kaip pasakų šalis

„Comenius“ projekto dalyviams Lietuva graži kaip pasakų šalis

Spalio 17 d., ketvirtadienį, Kauno miesto mero pavaduotojas Vytautas Vasilenko priėmė svečius – „Comenius“ projekto dalyvius iš aštuonių valstybių: Kroatijos, Turkijos, Italijos, Bulgarijos, Anglijos, Lenkijos, Ispanijos ir Graikijos. Į Kauną jie atvyko pagal Palemono mokyklos įgyvendinamą projektą „Susitikime ten, kur susitinka mūsų kultūros“.

Kauno mero pavaduotojas svečiams pristatė Kauną

Projekto dalyviai labiausiai domisi Lietuvos kultūra, todėl mero pavaduotojas V. Vasilenko papasakojo apie Kauno kultūros įstaigas.

„Kaunas yra vienintelis Lietuvos miestas, kuriame tiek daug kultūros įstaigų ir kolektyvų, finansuojamų iš miesto biudžeto: keturi teatrai, keli muzikos, šokių kolektyvai, dailės ir muzikos mokyklos“, – pažymėjo V. Vasilenko.

„Be to, Kaunas yra aukštųjų mokyklų miestas. Čia mokosi apie 40 tūkst. studentų. Kaunas – labai žalias miestas, jis įsikūręs dviejų didžiausių Lietuvos upių – Nemuno ir Neries – santakoje, apsuptas parkų ir miškų“, – sakė V. Vasilenko.

Atvykę projekto dalyviai gyrė Lietuvą

Kiekvienos šalies atstovai trumpai pristatė savo šalį, padėkojo už šiltą priėmimą. Svečiai tvirtino esantys sužavėti Lietuva, kuri, anot jų, yra „graži kaip pasakų šalis“.

Palemono mokyklos mokiniai ir mokytojai surengė susipažinimo vakarones. Jų metu svečiai klausėsi lietuvių liaudies dainų, mokėsi šokti liaudiškus šokius. Švietimo ir ugdymo skyriaus Formaliojo poskyrio vedėja Vilija Adaškevičienė padėkojo svečiams už gražius žodžius Lietuvai ir Kaunui.

Valstybių draugystės stiprinimas

„Džiugu, kad mainų programoje dalyvauja mokiniai. Anksčiau į kitas šalis vyko mokytojai, jie dalijosi patirtimi, dabar draugystę tarp valstybių plėtoja mokiniai. Bendravimas bus visiems naudingas. Linkiu gražių idėjų ir racionalių sprendimų. Kiekvienos šalies tapatumas įdomus, todėl ir naudinga bendrauti“, – sakė V. Adaškevičienė.

Svečius priėmė ir visur lydi Palemono mokyklos direktorės pavaduotoja Ramunė Baniulienė ir mokytojos, projekto kuratorės, Janina Adomaitienė ir Rita Agurkienė.

Parengė Danutė Marcinkevičienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top