Pradinis / Šeima ir sveikata / Dantų gydymas su sedacija: kada tai reikalinga?

Dantų gydymas su sedacija: kada tai reikalinga?

Lietuvoje atliktos apklausos ir tyrimai rodo, jog didelė dalis lietuvių lankydamiesi pas odontologijos specialistą patiria didelę baimę, o kai kurie iš jų turi net dentofobiją. Ši būklė pasižymi paniška, nevaldoma baimės forma, dėl kurios žmogus net negali būti gydytojo odontologo kabinete. Laimei, dėl vis modernėjančios medicinos buvo rasta ir išeitis, kaip „apeiti“ šią baimę. Ne viena šiuolaikiška odontologijos klinika Vilniuje taiko vadinamąją sedaciją – medikamentų sukeltą sąmonės slopinimą ir raminimą, kuris sumažina baimės jausmą ir suteikia ramybę, komfortą. Ar ir jums įdomu sužinoti, kaip galite odontologo kėdėje nebejusti baimės? Tuomet skaitykite toliau!

odontologijos klinika Vilniuje

Dantų gydymas su sedacija – kas tai?

Sedacijos metu nuslopinama sąmonė, todėl pacientas pastebimai atsipalaiduoja, nejaučia jokio baimės jausmo. Tai tarsi miegas ar snaudimas, iš kurio bet kuriuo metu žmogus gali būti lengvai pažadinamas. Kadangi sėdėdamas odontologo kėdėje pacientas nesirūpina, kas vyksta aplinkui, dažnai procedūros jis visiškai arba iš dalies neatsimena. Žinoma, sedacijos lygis gali būti skirtingas – jis parenkamas individualiai pagal paciento būklę ir būsimą procedūrą.

Kodėl sedacija aktuali? Kaip rodo Amerikos psichologų asociacijos surinkti duomenys, pagrindinė priežastis, kodėl daugelis žmonių kenčia dantų skausmą ir stengiasi nekreipti dėmesio į kitas rimtas dantų ligas, nepradeda gydymo, yra ne finansinės priežastys, o būtent baimė. Ir nors moderni odontologijos klinika Vilniuje ar bet kuriame kitame dideliame Lietuvos mieste taiko beveik beskausmį dantų gydymą, pasąmonėje besislepianti nežinomybės baimė ir praeityje traumavusi patirtis trukdo reguliariai lankytis pas odontologą.

Kada dantų sedacija neišvengiama?

Odontologai dalijasi patirtimi, kad labai dantų gydymo bijantys žmonės kartais iš skausmo net nebegali išsižioti, nes problema pasiekusi jau kur kas didesnį mastą. Tokiems pacientams sedacija gali tapti vienintele galimybe gauti būtiną pagalbą ir išeiti iš užburto rato – baimės ir skausmo kančių. Sedacija taip pat pagelbėja, kai reikia atlikti labai ilgai trunkančias procedūras.

Sedacija jums gali būti taikoma daugeliui procedūrų – jos gali būti invazinės arba paprastos, tokios kaip dantų higiena. Dėl šios priežasties toks sąmonės slopinimas medikamentais yra skirtingų lygių. Tai gali būti lengvas atpalaidavimas arba visiškas užmigdymas. Kokia sedacijos rūšis taikoma, nulemia gydymo sudėtingumas ir fizinės savybės.

Skirtingi sedacijos tipai

Odontologijos klinika Vilniuje, Kaune ar kituose miestuose jums gali pasiūlyti skirtingus sedacijos tipus. Šie būdai, kurie padės įveikti baimę, yra:

  • peroralinė,
  • intraveninė.

Peroralinė sedacija – tai būdas, kai pacientui duodama nuryti tabletė. Dažniausiai jis taikomas vaikams – vaistų dozė nustatoma pagal kūno svorį, o jų poveikis prasideda apytikriai po 15–30 min. Efektyvaus darbo trukmė yra 30–40 min., todėl galima sutvarkyti 1–2 dantis.

Intraveninei sedacijai reikalingi medikamentai. Jie per ploną kateterį suleidžiami tiesiai į veną. Šis sąmonės slopinimo būdas paprastai taikomas suaugusiesiems. Poveikis yra prognozuojamas, o dozavimas itin tikslus. Kaip jau minėta, abu šie būdai parenkami atsižvelgus į paciento būklę, sveikatą, jo amžių, gydomąją procedūrą, kitus kriterijus.

Svarbu paminėti, jog abiem sedacijos atvejais reikėtų, kad šalia paciento būtų lydintis asmuo, kuris saugiai parlydėtų jį namo.

Nesvarbu, ar jūsų dantų gydymą atliks odontologijos klinika Vilniuje, ar pasirinksite gydyti dantis kitame mieste, – jeigu jaučiate nesuvaldomą baimę, geriau nelaukite ir išnaudokite sedacijos suteikiamas galimybes. Ypač jeigu esate patekę į beviltišką situaciją ir nebegalite kentėti. Baimę galima lengvai įveikti su kitokiu, pažangiu šiuolaikiniu gydymu. Jis tikrai neprimena procedūrų, kurios buvo atliekamos prieš keletą dešimtmečių.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: