Pradinis / KARJERA / Darbas vasarą: būdai padidinti produktyvumą

Darbas vasarą: būdai padidinti produktyvumą

Įsibėgėjus vasarai, daugelio žmonių mintys darbo metu neretai nukrypsta į svajones apie atostogas arba prisiminimus tik ką grįžus iš jų. Jokia paslaptis, kad dėl minčių apie šiltą popietę paplūdimyje mažėja mūsų produktyvumas. Deja, darbai nelaukia ir, norisi to ar ne, jų tenka imtis. Todėl pateikiame keletą naudingų patarimų, padėsiančių išlikti produktyviems darbe net ir vasarą.

Išsikelkite kitos dienos tikslus dar iš vakaro

Jeigu iš vadovo gavote skubių darbų, kurie privalės būti padaryti jau rytoj, turėtumėte susiplanuoti ateinančios dienos darbus dar vakare, prieš palikdami darbo stalą. Tai ypač svarbu tiems, kurie prie viso to turi ir kitų, nuolatos atidėliojamų užduočių. Darbų sąrašas padės vizualiai matyti, ką turite padaryti, taip bus lengviau susidėlioti prioritetus, o svarbiausia – neleis nieko pamiršti.

Nepamirškite reguliarių pertraukų

Reguliarios pertraukos kas valandą, trunkančios nuo 5 iki 10 minučių, yra itin rekomenduojamos dirbantiems protinį darbą. Tiesiog išeikite trumpam pasivaikščioti, įkvėpkite gryno oro arba artimiausioje kavinukėje nusipirkite puodelį kavos. Trumpos pertraukėlės tikrai turės teigiamos įtakos Jūsų produktyvumui, mat, kiek pailsinę savo protą ir suaktyvinę kraujotaką, grįžę prie ekrano, į viską žvelgsite žvitresnėmis akimis.

Stenkitės nedaryti daug užduočių vienu metu

Šiandieninis darbas biure dažnai neapsiriboja vienos užduoties atlikimu – paprastai tuo pačiu metu reikia padaryti net ne kelias, o penketą jų ar dar daugiau. Nors šiandien to išvengti beveik neįmanoma, turėtumėte pasistengti kiek įmanoma labiau koncentruotis į vieną užduotį, o ją pabaigę imtis kitos. Tyrimai įrodė, kad žmogus vienu metu atlikdamas kelias ar daugiau užduočių yra ne tik labiau išsiblaškęs, bet ir nukenčia jo darbų kokybė.

Pašalinkite trikdžius

Nors dirbant biure išvengti triukšmo, neplanuotų skambučių, kolegų klausimų ir kitų trikdžių beveik nėra įmanoma, stenkitės susikoncentruoti į darbus. Mandagiai leiskite kolegai suprasti, kad apie jo atostogų įspūdžius šnektelsite kiek vėliau, užsidėkite ausines, pasileiskite mėgstamą melodiją ir kibkite į darbus. Koncentruodamiesi tik į juos, nuveiksite daug daugiau.

Skubiems darbo reikalams – speciali programėlė

Skambučiai, SMS žinutės, elektroniniai laiškai, įvairūs priminimai ir kiti darbo reikalai mus pasiekia per daugybę skirtingų kanalų, todėl norėdami visa tai sugaudyti ir nieko nepamiršti mes ne tik blaškomės, bet ir tam paaukojame daug laiko, todėl geriausia turėti viską vienoje vietoje. Šiam reikalui tinka specialiai produktyvumui gerinti sukurtos išmaniosios programėlės, tokios kaip „Samsung Focus“, kurios leidžia valdyti skambučių srautą, planuoti įvairias užduotis, gauti priminimus ar laiškus tiesiog vienoje platformoje. Tai itin pravartu tiems, kurių didžiąją darbo dalį sudaro įvairūs susitikimai.

Nepersivalgykite per pietų pertrauką

Išaušus pietų metui, stenkitės nepersivalgyti, mat nuo sunkaus maisto dažnai aptingstama, apima mieguistumas. Tad vietoj itin sočių pietų geriau pasirinkite lengvą maistą ir pasirūpinkite sveikais užkandžiais, pavyzdžiui, riešutais, uogomis ar vaisiais. Be abejo, jūsų užkandžių meniu neturėtų būti cukraus prisotintų maisto produktų bei energinių gėrimų, nes jie ne tik kenkia sveikatai, bet ir žvalumo bei energijos suteikia tik trumpam.

Griežtai laikykitės terminų

Nustatytų terminų laikymasis ir užduočių įvykdymas laiku yra būtina kiekvieno darbuotojo atsakomybė. Norėdami dirbti produktyviau, stenkitės užduotis atlikti netgi anksčiau nei nustatytas terminas.  Dienos pabaigoje pamatysite, kad nuveikėte daugiau, nei planavote, išvengsite streso ir galbūt galėsite anksčiau išeiti namo.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: