Pradinis / Lietuviai svetur / Dariui Polikaičiui – „Metų žmogaus“ apdovanojimas

Dariui Polikaičiui – „Metų žmogaus“ apdovanojimas

Lapkričio 18 dieną Čikagoje buvo surengta Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonija. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už didelį jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas savo sveikinimo kalboje padėkojo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus įkūrėjui  Stanley Balzekui už nenuilstamą darbą vykdant labai kilnią ir svarbią misiją puoselėjant lietuvybę bei supažindinant JAV visuomenę su lietuvių kultūra ir istorija. R. Kriščiūnas taip pat pasidžiaugė, kad „Metų žmogaus“ apdovanojimas šiais metais yra skirtas Dariui Polikaičiui, kurio vadovavimas ansambliui „Dainava“, koncertai, pasirodymai, dalyvavimas dainų šventėse, bendruomeniškumo ugdymas ir rodomas pavyzdys jaunajai lietuvių kartai yra verti  didžiulės pagarbos ir įvertinimo.

Lietuvos ambasadorius Čikagoje taip pat dalyvavo susitikimuose su JAV lietuvių verslo atstovais bei lietuvių bendruomenės atstovais. Pastarojo susitikimo metu R. Kriščiūnas pakvietė Čikagos lietuvius aktyviai prisidėti prie atkurtos Lietuvos jubiliejaus pažymėjimo kitais metais. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva labai vertina JAV lietuvių indėlį ir  paramą įtvirtinant  Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę, ir akcentavo Lietuvos tikslą ir toliau stiprinti bendradarbiavimą su JAV saugumo politikos srityje, ekonominius ir kultūrinius ryšius.

Lietuvių kultūros muziejų Čikagoje 1966 metais savomis lėšomis įkūrė Lietuvos garbės konsulas JAV Stanley Balzekas. Muziejuje pristatoma Lietuvos kultūra ir istorija, vyksta įvairūs koncertai, kino seansai bei seminarai. „Metų žmogaus“ apdovanojimas buvo įsteigtas 1969 metais. Kasmet jis teikiamas Lietuvai, jos kultūrai ir pažangai nusipelniusiems žmonėms. Praėjusiais metais šis apdovanojimas buvo skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

URM nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: