Pradinis / KARJERA / Dėl riboto priėjimo prie finansavimo Lietuvos gamintojai naujoms investicijoms kaupia nuosavas lėšas

Dėl riboto priėjimo prie finansavimo Lietuvos gamintojai naujoms investicijoms kaupia nuosavas lėšas

Nepaskirstytasis pelnas – svarbus rodiklis. Vertinant Lietuvos statistikos departamento duomenis, matyti, kad jis padidėjo iki 4,9 mlrd. eurų. Palyginti su 2018 metais, tai yra kur kas didesnė suma. Taigi, natūraliai kyla klausimas: kas turėjo įtakos nepaskirstytojo pelno augimui pramonėje? Skiriami du pagrindiniai aspektai: labai tikėtina, kad kai kurie gamintojai tiesiog kaupia finansines atsargas galimam sunkmečiui; nemaža dalis jų planuoja naujas investicijas, kurios bus įgyvendinamos nuosavomis lėšomis.

Ženklų apie galimą sunkmetį daugėja, tad sukauptos lėšos galėtų padėti jį išgyventi

Vertinant praėjusių metų duomenis, matyti, kad 2019-ųjų sausio–spalio mėnesiais Lietuvos pramonės produkcijos apimtys išaugo beveik 6 proc. ir tai yra gana solidus rezultatas. Tačiau sulėtėjusios pasaulio ekonomikos apsukų kontraktinės gamybos paslaugų apimtys ir negatyvios naujienos, susijusios su pasaulio ekonomika, signalizuoja apie galimą sunkmetį. Tad nuosavos lėšos, kurias nusprendė kaupti dalis mūsų šalies gamintojų, taptų tam tikru saugumo garantu, padėsiančiu lengviau išgyventi krizinį laikotarpį.

Ribotas priėjimas prie finansavimo skatina kaupti nuosavas lėšas naujoms investicijoms

Ne paslaptis ir tai, kad šalies gamintojų veikla yra neatsiejama nuo naujų projektų bei plėtros, o šiems sumanymams įgyvendinti dažnu atveju yra reikalingos solidžios investicijos. Jų ieškoma įvairiais būdais, o bankinis finansavimas vertinamas kaip vienas geriausių bei paprasčiausių. Vis dėlto, bankams pradėjus griežtinti verslo finansavimo sąlygas, taip pat sumažinus kreditavimą, nuosavų lėšų kaupimas tapo paprastesne išeitimi nei skolinimasis iš bankų. Na, o kad pasiskolinti tapo sudėtingiau, įrodo ir šie skaičiai: štai, pavyzdžiui, lyginant 2019-ųjų trečiąjį ketvirtį su 2018-ųjų trečiuoju ketvirčiu, matyti, kad bankų paskolų portfelis verslui sumažėjo net 50 mlrd. eurų, o bankų paskolų portfelis apdirbamosios gamybos sektoriui sumažėjo net 74 mlrd. eurų. Tai – iš tiesų labai reikšmingi skaičiai, privertę gamintojus galvoti apie naujus investicijų gavimo būdus. Savaime suprantama, natūraliai kyla klausimas, kokios priežastys lėmė tokį ryškų bankų paskolų portfelio sumažėjimą. Galima daryti prielaidą, kad negatyvios naujienos iš pasaulio ekonomikos privertė ir Lietuvos bankus atsargiau žiūrėti į mūsų šalies pramonę.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: