Pradinis / Interjeras / Dešimt geriausių Žaliojo dizaino konkurso darbų

Dešimt geriausių Žaliojo dizaino konkurso darbų

Kėdė-lagaminas „LA.GĖ.DĖ.“ išrinktas geriausiu darbu Europos Komisijos skelbtame Žaliojo dizaino konkurse. Nugalėtoja tapusi studentė Deimantė Malūnavičiūtė pasakoja, kad sukurti šį darbą ją paskatino noras atkreipti artimųjų dėmesį į tai, jog minimaliomis priemonėmis ir iš nereikalingų daiktų galima sukurti šį tą įdomaus ir naudingo.

„Kurti kėdę-lagaminą įkvėpė sena senelės kėdė. Nusprendžiau ją prikelti naujam gyvenimui. Tikiu, kad šis darbas padės susimąstyti apie gamtos saugojimą, atliekų rūšiavimą“, – pasakoja autorė.

Antrąją vietą konkurse pelnė Dovilės Smindriūnaitės sukurta kėdė „Yourtube“, pagaminta iš kartono vamzdelių, plačiai naudojamų pramonėje įvairių medžiagų ritiniams. Trečiąją vietą iškovojo žaislinis kartono arkliukas. Jį Danguolė Kančaitė kūrė savo mažajai pusseserei.

„Žaislai, ypač pagaminti iš natūralių medžiagų, yra brangūs, o vaikai išauga, tad gana greitai tenka tuos žaislus išmesti ar parduoti. Todėl svarsčiau, ką būtų galima padaryti iš paprastų medžiagų. Taip iš senų kartono dėžių gimė arkliukas. Jam pagaminti skyriau apie savaitę po porą valandų per dieną. Karpyti arkliuko dalis padėjo tėtis“, – pasakoja D. Kančaitė.

Iš viso konkursui buvo pateikta daugiau nei 40 įvairių darbų, tarp kurių geriausi – baldai, žaislai, papuošalai, interjero detalės ir kiti netikėti gaminiai iš antrinių žaliavų. Tarp šių kūrinių pateko ir dekoratyvūs padėkliukai iš lydytų vyno butelių, šviestuvai iš popieriaus, kartono ir plastiko, papuošalai iš dviračio grandinių, Lietuvos kultūrinio paveldo sodų atmaina, sukurta iš plastikinių šiaudelių ir kt.

Žaliojo dizaino konkurse jėgas išmėginti buvo kviečiami kūrybingi žmonės, kuriems nesvetimas rūpinimasis aplinka. Visi konkurso dalyviai kūrė iš atliekų ar nereikalingų daiktų, medžiagų.

„LA.GĖ.DĖ“, „Yourtube“ ir kartono arkliukas birželį bus eksponuojami Briuselyje „Žaliosios savaitės“ metu kartu su geriausias italų, prancūzų ir bulgarų kūriniais. Konkurso Lietuvoje nugalėtojai taip pat pasidalys bendrovės „Tetra Pak“ įsteigtus 1000 eurų vertės prizus.

Į kokius originalius kūrinius pavirto atliekos ir seni, nereikalingi daiktai, visi norintieji dar šį savaitgalį gali išvysti parodoje Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete (A. Mackevičiaus g. 27).

Konkurso nugalėtojus išrinko atlikėja Jurga Šeduikytė, „LT Identity“ komanda (dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė), darnaus vystymosi ekspertė Indrė Kleinaitė, GRYNAS.lt žurnalistė Inga Labutytė, Renita Paleckienė iš Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir bendrovės „Tetra Pak“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse Honorata Šemetienė.

Šis dizaino konkursas yra Europos Komisijos inicijuotos aplinkosauginės kampanijos „Būkime sąmoningesni“ dalis. Po žaismingu kampanijos fasadu slypi rimta informacija: atliekose dažnai yra vertingų medžiagų, kurias galima grąžinti į ekonomiką.

Laimėjusio darbo „La.Gė.Dė.“ vaizdo pristatymas – https://www.youtube.com/watch?v=lsUQWVrG_V0

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: