Pradinis / Aktualijos / Devintą kartą bus pagerbti tie, kurie Lietuvą daro gražesnę

Devintą kartą bus pagerbti tie, kurie Lietuvą daro gražesnę

Patriotiškumą ir lietuvybę puoselėjanti televizija TV3 tęsia jau tradicija tapusius paprastų Lietuvos žmonių ir mūsų šaliai nusipelniusių užsienio piliečių apdovanojimus: kaip ir kasmet, didingieji projekto „Lietuvos garbė 2014“ apdovanojimai vyks kovo 11 d., Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Televizija atskleidžia: ceremoniją ves TV3 žinių vedėjas Rokas Petkevičius, televizijos projektų vedėjas ir teisėjas Marijus Mikutavičius ir žurnalistė, laidos „Prieš srovę“ kūrėja Audrė Kudabienė.

„Audrė, Marijus, aš – mes visi labai skirtingi, todėl scenoje bus įdomu ieškoti bendro vardiklio. Viliuosi, kad žiūrovams bus įdomu. Labai to norėčiau. Žinau jau ir apie vieną kitą staigmeną, kuri laukia vakaro metu, bet tylėsiu kaip koks partizanas ir neišduosiu…“ – intriguoja R. Petkevičius.

Paklausta, kaip reagavo į pasiūlymą tapti kilnios ceremonijos vedėja, A. Kudabienė šypsosi: „Panašiai, kaip kad pirmą kartą paėmusi į rankas jėgos aitvarą?.. Numatomas didelis įspūdingas renginys. Ypač ant scenos su tokiais kolegomis, kurie taip smagiai dainuoja apie tris milijonus.“

„Lietuvos garbė“ – tarsi pirma žibuoklė pavasarį, pirmojo žiedo pasirodymas. Neišvengiamai ima mėlynuoti ir visi Lietuvos kampeliai. Tikiu, kad gėrio, garbingumo mūsų valstybėje visada tik daugės“, – sako pirmą kartą šį projektą vesianti A. Kudabienė.

Pasak M. Mikutavičiaus, „Lietuvos garbė“ – solidus ir santūrus renginys, skirtas tiems, kurie gyvenime labai skirtingi, tačiau visi jie pasaulį suvokia taip, kaip jiems liepia širdis. „Mes čia jiems atiduodame pagarbą. Man labai norisi, kad ceremonijos herojai jaustų, jog tai yra jų šventė, o ne mūsų, apsitaisiusių smokingais. Juk kaip tik jie – paprasti nepaprastus darbus darantys žmonės – ir sukuria visą renginį. Jie yra mūsų dėmesio centre, tiesiog privalome atiduoti jiems duoklę. Ir turime sukurti scenoje tokią atmosferą, kad jiems būtų jauku. Manau, daugeliui „Lietuvos garbės“ herojų, tarkim, ištraukti iš vandens skęstantįjį atrodo kur kas paprastesnė užduotis nei stovėti toje didžiulėje scenoje, kai net nenumanai, kaip čia elgtis“, – samprotauja Marijonas.

Pasak M. Mikutavičiaus, kiekvienam žmogui reikia dėmesio ir pagarbos: „Kuo tokių dalykų yra daugiau, tuo mūsų gyvenimas šventiškesnis. Pareikšdami padėką, tardami gerą žodį, tampame sveikesne visuomene. Mūsų prigimtis tokia: darom daug dalykų ne dėl kokio įvertinimo, o dėl to, kad mums taip atrodo priderama. Žinoma, kai kas nors mus tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme apkabina ar šiltai patapšnoja per petį, tampame laimingi.“

Kas vedėjų trijulei yra garbė? „Pirmiausia tai yra žodžio laikymasis“, – sako Audrė. „Tai – padorumas: elkis taip, kokio atsako norėtum sulaukti pats. Paprasti dalykai gali labai daug“, – tikina Rokas. Pasak Marijono, garbė – „tai sprendimai, kurie tau tą akimirką atrodo nenaudingi, tačiau iš tiesų yra sąžiningi, žmogiški ir orūs.“

Iškilmingoje ceremonijoje, kuri kasmet sulaukia milžiniško verslo, visuomenės, politikų, nusipelniusių Lietuvai asmenų ir TV3 žiūrovų susidomėjimo, jau devintą kartą bus pagerbti tie, kurie savo kilniais ir tyliais darbais, didvyriškais poelgiais, drąsa ir begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimą, mūsų šalį ir net pasaulį.

Geri darbai turi būti įvertinti, todėl jeigu šalia Jūsų yra žmonių, kurie daro pasaulį geresnį, o Lietuvą gražesnę, – pasiūlykite juos pripažinti „Lietuvos garbės“ didvyriais: www.tv3.lt/lietuvosgarbe. Papasakokite TV3 televizijai didvyrio istoriją ir galbūt jam, švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, plos visa Lietuva. Lietuvos garbingiausius žmones tradiciškai rinks „Lietuvos garbės 2014“ komisija – garsūs Lietuvai nusipelnę žmonės.

Per visus projekto gyvavimo metus iškilminguose apdovanojimuose už kilnius darbus jau pagerbta 80 žmonių iš Lietuvos ir pasaulio. „Lietuvos garbės“ projektas jau tradiciškai rengiamas su patikimu projekto partneriu – banku „Nordea“. Iškilminga projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimų ceremonija kasmet transliuojama tiesiogiai ir pradedama Himno giedojimu.

„Lietuvos garbė 2014“ – kovo 11 d. tiesiogiai per TV3!

Parengė Vaida Vincevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top