Pradinis / Šeima ir sveikata / Dezinfektologas pataria, kaip valyti namus ir kokias priemones naudoti

Dezinfektologas pataria, kaip valyti namus ir kokias priemones naudoti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidėjusiai rizikai užsikrėsti COVID-19, rekomenduotina rūpestingiau valyti namus.

Pixabay nuotr.

Gyvenamojo būsto nuolatinio valymo tikslas yra sumažinti mikroorganizmų kiekį gyvenamojoje aplinkoje. Pasak ULAC dezinfektologo Jono Antanavičiaus, aplinkai valyti ar dezinfekuoti drėgnu būdu naudojamas šiltas vanduo ir kitos įprastinės dezinfekuojančios valymo priemonės. Pats paprasčiausias būdas namų sąlygomis pasigaminti tirpalą: 1 litrui šilto muiluoto vandens reikia 20 gramų geriamosios arba kalcinuotos sodos. Buitiniai plovikliai su dezinfekuojančiais priedais taip pat gali būti naudojami gyvenamajam būstui dezinfekuoti. Atkreiptinas dėmesys, jog, naudojant dezinfekcinius tirpalus, būtina perskaityti ant jų pakuotės esančias instrukcijas ir jomis vadovautis.

J. Antanavičiaus teigimu, gyvenamojoje aplinkoje svarbiausia yra nuvalyti dažniausiai liečiamas ir todėl galimai užterštas mikrobais vietas: išorines ir vidines durų, vonios, virtuvės maišytuvų, šaldytuvo rankenas, raktus nuo namų, nuotolinio valdymo pultelius, klaviatūrą, elektroninius įrenginius (pvz., mobiliuosius telefonus) ir kitus dažnai liečiamus paviršius.

Grįžus iš lauko būtina su muilu mažiausiai 20 sekundžių, o geriausiai 40–60 sekundžių plauti rankas. Dažnai plaunant rankas geriau tinka skystas muilas, nes jo pH (rūgščių ir šarmų pusiausvyra) yra žemesnė nei kietojo muilo, todėl mažiau dirgina rankų odą. Taip pat reikėtų nepamiršti plauti ar dezinfekuoti rankas pasinaudojus visuomeniniu transportu, pabuvus viešose vietose, kosint ar čiaudint ir pan.

Nepamirškite rūbų ir batų

Grižus iš lauko, pasak ULAC dezinfektologo J. Antanavičiaus, viršutinius drabužius rekomenduojama pakabinti atskirai nuo kitų drabužių, batus nušluostyti muiluotu šiltu vandeniu ir pastatyti atskiroje vietoje toliau nuo kitos avalynės.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top