Pradinis / Kinas, muzika, TV / Dirba užsienyje, kad Lietuvoje iškeltų savo svajonių vestuves

Dirba užsienyje, kad Lietuvoje iškeltų savo svajonių vestuves

Emigrantų Mildos ir Ligito meilės istorija jaudinanti ir įkvepianti. Jaunuoliai susipažino Utenoje, abu iš pirmo žvilgsnio suprato, kad tai – tikroji gyvenimo meilė. Pora persikėlė į Vilnių, dirbo pagal specialybes: ji – grožio salone, jis – vadybininku spaustuvėje. Veikiai suprato, kad iš mažų lietuviškų algų galima tik pragyventi, o atsidėti ateičiai nepavyksta. Pora nusprendė emigruoti.

Nyderlanduose, Roterdame, Ligitas dirbo mėsos perdirbimo fabrike, Milda fasavo riešutus. Pusantro mėnesio pora vienas kitą matydavo 20 minučių per parą, mat Milda dirbo naktimis, o Ligitas – dienomis. Netrukus Ligitas pateko į avariją, vaikinui lūžo žandikaulis. Jaunuoliai neturėjo sveikatos draudimo, o sąskaitoje buvo vos 5 eurai. Laimei, jiems pavyko apsidrausti atgaline data ir 15 tūkst. eurų kainuojančią žandikaulio operaciją apmokėjo draudimo įmonė. Ligitas tris mėnesius valgė skystą maistą ir buvo nedarbingas.

Ši nelaimė porą dar labiau sustiprino. Jie susižadėjo, persikėlė į Amsterdamą, pradėjo dirbti malonesnius darbus: Milda dirba grožio salone, Ligitas maisto prekių parduotuvėje dėlioja prekes į lentynas ir restorane gamina fondiu. Pora jau kurį laiką taupo pinigus savo svajonių vestuvėms. Ateinančių metų liepą juodu taps vyru ir žmona. Jungtuvės vyks Lietuvoje, Trakų rajone, prie Margio ežero.

Kita laidos „Emigrantai“ herojė Laima emigracijoje gyvena jau dvylika metų. Iš Šeduvos kilusi moteris nusprendė, jog Lietuvoje sunku pragyventi iš kosmetikos platinimo ir išlaikyti dukrą. Tad, palikusi ją pas močiutę, ryžosi emigruoti. Ispanijoje moteris dirbo įvairiausius darbus: fabrikuose, ūkiuose. Tačiau prasidėjus ekonominei krizei Laimą atleido. Moteris gavo pasiūlymą vykti į Paryžių platinti kvepalų. Metus dirbo, kol vėl, atsidūrusi keblioje padėtyje, turėjo ieškoti ko nors kito. Įsidarbino aukle ispanų šeimoje. Netrukus moteris susipažino su iš Pietų Amerikos Martinikos salos kilusiu juodaodžiu vyriškiu. Nors Paryžiuje įsitvirtinti kol kas nepavyko, Laimai didžiausias džiaugsmas ir paguoda – meilė.

LRT laidos „Emigrantai“ reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

LRT

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top