Pradinis / Grožis ir mada / Dizainerės Natalijos Šakelienės dėmesio centre – linas ir Lietuvos gamta

Dizainerės Natalijos Šakelienės dėmesio centre – linas ir Lietuvos gamta

Bene daugiausia iš Lietuvos dizainerių socialiniuose tinkluose „patinka“ prie savo kūrybos nuotraukų surenkanti ir gausių teigiamų komentarų sulaukianti dizainerė Natalija Šakelienė naujoms 2019-ųjų mados tendencijoms pristatyti pasirinko Žolinę. Šįkart jos dėmesio centre – linas ir Lietuvos gamta. Kiekvienas drabužis – vienetinis, nes jų audinys kurtas rankomis ir yra autorinis Natalijos darbas.

Šiandien Žolinė. Jūs pristatėte lininių suknelių kolekciją, ar ji skirta būtent Žolinei?

Ne. Tai kolekcija, skirta kitai vasarai. Mintis apie ją kirbėjo jau seniai, tiesiog taip sutapo ir labai simboliška, kad ją parodėme būtent per Žolinę. Juk pagrindinis kolekcijos leitmotyvas yra Lietuvos laukų gėlės, gamtos grožis. Kolekcija dar nėra pilna – galutinis jos variantas bus pristatytas kitų metų pavasarį. Jai kurti panaudotas lininis audinys yra su mano autoriniais raštais.

Natalija Šakelienė

Tai ne pirma Jūsų kolekcija iš lino?

2012 m. esu pristačiusi prabangių lininių suknelių, skirtų vasaros šventėms, kolekciją „Žiedlapių žaismas“. Tos kolekcijos suknelės buvo dekoruotos rankomis mano autoriniais piešiniais, siuvinėtos „Swarovski“ kristalais bei biseriu. Tuo metu jos sulaukė didelio populiarumo, o darbų nuotraukos buvo skelbiamos ne viename žurnale. Šias sukneles klientės mielai rinkosi ypatingoms progoms. Tuo metu kolekciją sudarė 24 drabužiai. Jie visi buvo vienetiniai, nes atkartoti rankomis piešinį netgi tapant tą patį motyvą beveik neįmanoma – gali sukurti kažką panašaus, tačiau tai nebus lygiai tas pats. Labai daug užsakymų sulaukiau pagaminti individualius raštus, todėl ta kolekcija buvo gerokai papildyta.

Jūsų feisbuko paskyroje „BODY+“ kiekviena Jūsų įkelta nuotrauka su suknelėmis iš Jūsų kurtų audinių sulaukia tūkstančių „like“, šimtų komentarų. Iš kur toks populiarumas?

Manau, tiesiog žmonėms gražu tai, ką kuriu. Todėl gaunu labai daug teigiamų atsiliepimų, padėkų iš klientų. Moterys labai patenkintos galėdamos būti išskirtinės, sulaukdamos daug komplimentų. O sėkmę, manau, lemia tai, kad mano suknelių raštai yra harmoningai pritaikyti jų siluetams ir žmonės tai intuityviai jaučia. Yra nemažai „autorių“, bandančių kažką kurti ir taip siekiančių realizuoti save. Aš, kaip meno žmogus, dažnai matau, kaip nedera gražus raštas su suknelės siluetu ar yra blogai sukomponuotas pats piešinys. Tai, ką matome internete, neretai atitinka posakį, kad geriau ką nors daryti negu nedaryti nieko. Aš esu didelė šio posakio priešininkė – manau, kad žmogus turi daryti tai, kam yra talentingas, ką sugeba, o ne tiesiog bet ką…

Kokie Jūsų ateities planai?

Mano kūrybinis procesas niekada nesustoja. Sulaukiu daug individualių užsakymų sukurti drabužius iš audinio, pagaminto konkrečiam žmogui. Tai, ką galima rasti mano interneto puslapyje, tik dalelė to, ką iš tikro tenka daryti. Galva visada pilna idėjų, todėl stengiuosi surasti laiko joms įgyvendinti. Kaip seksis, parodys laikas.

Nuotraukų autorius Ričardas Barauskas

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: