Pradinis / Interjeras / Dizaino mėgėjus suburs devintoji „Dizaino savaitė“

Dizaino mėgėjus suburs devintoji „Dizaino savaitė“

Autorė A. BorijanaGegužės 5–11 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose ir Šiauliuose vyks 9-oji „Dizaino savaitė“, kurios metu dizaino gerbėjai galės džiaugtis daugiau nei 150 ekspozicijų ar renginių.

Kasmet vykstantis renginys jau tapo dizaino bendruomenės tradicija, o šiais metais organizatoriai sieks atkreipti dėmesį į dizaino svarbą inovacijų procesuose.

Visoje Lietuvoje vyks daugiau nei 70 renginių. Juose bus pristatomos naujausios dizaino tendencijos ir geriausia tiek Lietuvos, tiek užsienio autorių ir gamintojų produkcija. Projekte „Dizainovacija“, kuris suteikia galimybę dizaineriams parodyti savo darbus viešai, dalyvauja beveik 80 kūrėjų.

Toliau pateikiamas interviu su vienu iš Lietuvos dizaino forumo steigėjų Vytautu Gurevičiumi.

Kas yra „Dizaino savaitė“? Kodėl ji vyksta?

„Dizaino savaitė“ yra ekspozicijų ir renginių, kuriuos vienija dizainas, visuma. Tokio pobūdžio renginiai yra paplitę visoje Europoje. „Dizaino savaites“ rengia Londonas, Milanas, Berlynas, Barselona ir dar 32 miestai. Ji vyksta tam, kad atkreiptų vartotojų dėmesį į dizainerių sukuriamą papildomą daiktų funkcinę, estetinę ir emocinę vertę. Visi dizaineriai ir kitų sričių kūrėjai šiuose renginiuose pristato savo naujausius gaminius.

Kam ji skirta?

„Dizaino savaitė“ skirta tiek plačiajai visuomenei, tiek specialistams. Renginiuose galima susipažinti su naujausiais dizainerių darbais ir kūryba, pažinti ir pamatyti geriausius garsių užsienio gamintojų darbų pavyzdžius. Joje pristatomi ir jaunųjų kūrėjų, ir pripažintų dizainerių darbai, kurie leidžia naujokams įsiveržti į rinką, o dizaino žvaigždėms – vėl pasijausti svarbioms.

Kaip gimė „Dizaino savaitės“ idėja?

„Dizaino savaitės“ idėja gimė 2006 metais po sėkmingos jungtinės dizainerių ekspozicijos baldų parodoje „Centras design show“ ir kelių kitų tuo pačiu metu Vilniuje rengtų renginių. Pasižiūrėjus į kitų miestų patirtį, buvo nuspręsta rengti dizaino festivalius kasmet.

Kodėl festivalis vyksta savaitę? Kodėl būtent pavasarį? Ar visada taip buvo?

Savaitės pakanka, kad būtų galima parodyti ir pristatyti savo darbus. Nors programa kasmet darosi vis gausesnė, bet laikas negali būti per ilgas dėl užsienio svečių, kurie negalėtų viešėti ilgiau. Taip pat, kaip jau minėjau, šis renginys jau tapo tarptautinis ir vyksta iš karto po Milano „Design week“.

Kuo šiais metais ji ypatinga, kuo skiriasi nuo praėjusių metų festivalio?

Šių metų renginio tema – „Dizainas = inovacijos“. Sieksime atkreipti dėmesį į dizaino svarbą inovacijų procesuose.

ES politikoje aiškiai suformuluoti kūrybingumo skatinimo prioritetai, o LR ūkio, kultūros ir švietimo ministerijos dizainą pasirinko kaip vieną svarbiausių kultūrinių ir kūrybinių industrijų proveržio sričių. Dizaino kuriama pridėtinė vertė ir naujausi technologiniai bei moksliniai pasiekimai gali tapti tikrais produktais, kurie būtų aktualūs ne tik sąlygiškai mažoje mūsų rinkoje.

Kur ir kokie bus renginio atidarymas ir uždarymas?

Šias metais vyks 3-asis konkursas „Geras dizainas“, kurio apdovanojimų ceremonija numatyta gegužės 6 dieną prezidentūroje. Prizus nugalėtojams įteiks Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Dizaino savaitė“ tradiciškai pasibaigs „Dizaino savaitgaliu“ Ševčenkos gatvės loftuose ir dūzgėmis muzikos klube „Loftas“, svečių iš užsienio „Finnebassen“ koncertu.

Nuotrauka A. Borijanos

Logotipas

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: