Pradinis / Aktualijos / Dovana Ukrainai – mobili medicinos klinika

Dovana Ukrainai – mobili medicinos klinika

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Agnė Zuokienė ir jos vadovaujamas „Azzaros“ fondas Vilniaus miesto ir visos Lietuvos vardu į sostinę atvykusiai Lvovo (Ukraina) delegacijai dovanojo mobilią kliniką, kuri prireikus gali būti naudojama kaip operacinė. Prie šios iniciatyvos prisideda ir UAB „Spektramed“, vadovaujama Jono Žirbuko, – įmonė dovanoja medicininę įrangą elektrokardiogramoms atlikti.

„Mes visi tikimės, kad įtampa, kuri šiandien tvyro Ukrainoje, greitai atslūgs. Tačiau visada reikia būti pasiruošus situacijoms, kurios nuo tavęs dažnai nepriklauso. Klinika ant ratų labai naudinga ir šiuo metu reikalingesnė Ukrainai nei mums. Šią dovaną įteikiame vilniečių ir visos Lietuvos gyventojų vardu“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

42 kv. m (13 m ilgio ir 3,2 m pločio) priekaboje yra įrengta nedidelė registratūra, medicininės apžiūros kabinetai, pacientų salytė, šildymo ir kondicionavimo sistemos, joje sumontuota ir medicinos įranga, kurios vertė – beveik 500 tūkstančių litų.

Agnė Zuokienė teigia, kad šiuo žingsniu taip pat norima paraginti Lietuvos įmones, organizacijas, pavienius asmenis pagalvoti, kuo gali padėti Ukrainos tautai šiuo sunkiu jai laikotarpiu.

„Mes pasidalysime naudinga informacija apie prevencinių programų organizavimą Lietuvoje, paaiškinsime, kaip naudoti mobilią medicinos kliniką. Tikiuosi, kad mūsų patirtis itin pravers Ukrainai“, – sakė A. Zuokienė.

Pasak Ukrainos ambasadoriaus p. Valerii Zhovtenko, Ukrainos žmonės yra labai dėkingi Lietuvai – šiuo metu tokio pobūdžio pagalba labai reikalinga ir svarbi: „Ukrainos žmonės jaučia nuoširdų Lietuvos žmonių palaikymą, paramą, ir visa tai suteikia jiems jėgų ir stiprybės. Ir tai – ne žodžiai, o konkretūs veiksmai.“

Kadangi yra mobili, priekaba prireikus gali būti lengvai perkeliama į kitą vietą – mažą miestelį, mažą gatvelę, kitą kaimą. Taip pat ekstremaliomis situacijomis klinikoje gali būti saugiai operuojami sužaloti asmenys. Kitais atvejais ji gali būti naudojama ir įvairioms prevencijos programoms vykdyti. Mobilus medicinos punktas yra pagamintas Olandijoje.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top