Pradinis / Lietuviai svetur / Dr. Jonas Prunskis dešimtą kartą išrinktas geriausiu skausmo gydytoju Čikagoje

Dr. Jonas Prunskis dešimtą kartą išrinktas geriausiu skausmo gydytoju Čikagoje

„Pradėjęs savo karjerą medicinos srityje niekada nesvajojau, kad sulauksiu tokio aukšto savo kolegų įvertinimo. Tai yra komandos apdovanojimas, atspindintis visų Ilinojaus skausmo instituto darbuotojų kompetenciją ir atsidavimą“, – sako dr. Jonas Prunskis.

Dr. Jonas Prunskis

Žurnalas „Chicago“ spalio mėnesio numeryje paskelbė geriausių Čikagos gydytojų sąrašą – Castle Connolly vardo geriausius medikus kasmet renka kolegos, vertindami atskirų sričių specialistų profesinę kvalifikaciją, įgūdžius ir reputaciją. Tarp geriausių skausmo gydytojų jau dešimtą kartą pateko lietuvis – Ilinojaus skausmo instituto (Illinois Pain Institute) įkūrėjas bei medicinos direktorius dr. Jonas Prunskis. Tai tik dar kartą įrodo šio gydytojo profesionalumą ir kad kolegos puikiai vertina jo darbą.

Dr. J. Prunskis medicinos išsilavinimą įgijo Rush medicinos mokykloje, stažavosi Ilinojaus universiteto Metropolitan Group ligoninėje, o rezidentūrą, gavęs Čikagos universiteto stipendiją, atliko šio universiteto ligoninėje. Nuo 1992 m. dr. J. Prunskis dirba kartu su žmona dr. Terri Dallas-Prunskis įkurtame Ilinojaus skausmo institute (IPI). Ši ilgiausiai Čikagoje ir jos apylinkėse dirbanti intervencinio skausmo gydymo įstaiga turi padalinius keliuose Čikagos priemiesčiuose: Baringtone, Eldžine, Elmherste, Aitaskoje, Libertivilyje, Makenryje, Huntley, Lake Barrington. Institute taikomas gydymas yra orientuotas į problemos ištyrimą, jos įvardijimą ir išsprendimą. Dr. J. Prunskis savo darbo praktikoje taip pat visų pirma siekia pacientams nustatyti tikslią diagnozę ir skiria gydymą sutelkdamas dėmesį į problemą, kuri sukelia skausmą, o ne slopina ligos simptomus vaistais. 

Lietuvis medikas priklauso Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamente (U.S. Department of Health and Human Services, HHS) veikiančiai Tarpvyriausybinei skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupei (Pain Management Best Practices Inter-Agency Task Force (Pain Task Force), jis yra vienintelis šiai darbo grupei priklausantis gydytojas iš Ilinojaus valstijos. Į šias atsakingas pareigas dr. J. Prunskis JAV Prezidento buvo paskirtas, nes Ilinojaus skausmo institutas daugiau kaip 25 metus sėkmingai darbuojasi tiksliai nustatydamas diagnozes ir gydydamas skausmą patiriančius ligonius, ribotai vartojančius opioidinius vaistus.

Nuo 2012 m. dr. J. Prunskis yra Lietuvos garbės konsulas Kolorado valstijoje, jis aktyviai dalyvauja lietuviškoje ir profesinėje veikloje, yra įvairių draugijų, organizacijų pirmininkas ar narys.

Garbingą kolegų įvertinimą yra be galo malonu gauti bet kuriam medikui, o būti išrinktam geriausiu dešimtą kartą – ypatinga garbė. Dr. J. Prunskis sako, kad šis apdovanojimas pelnytas ne jo vieno, o visų Ilinojaus skausmo instituto medikų ir darbuotojų dėka: ,,Šiuos nuostabius rezultatus mes pasiekėme nuoširdžiai ir pasiaukojamai dirbdami kartu.“

Daugiau informacijos apie dr. Joną Prunskį ir Ilinojaus skausmo institutą galite rasti tinklalapyje IllinoisPain.com

Ilinojaus skausmo instituto inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: