Pradinis / Lietuviai svetur / DUBLINAS. Skambėk skambėk, lietuviška daina

DUBLINAS. Skambėk skambėk, lietuviška daina

029_029_WEB_Skambek_skambek_lietuviska_daina_2013

Birželio pirmoji – vasaros pradžia ir tarptautinė Vaikų gynimo diena. Šią saulėtą ir vėjuotą dieną vaikai iš Airijos lituanistinių mokyklų skubėjo į Sean O’Casey bendruomenės centrą Dubline, kur šiemet pirmą kartą vyko lietuviškų dainų festivalis „Skambėk skambėk, lietuviška daina“. Vaikai su savo mokytojais ir tėveliais atvyko iš Dublino, Carrickmacrosso, Monaghano, Trimo. Lituanistinės mokyklos Carrickmacrosse „Saulės zuikučiai“ ir Monaghano lituanistinės mokyklos „Lietuvos vaikai“ atvyko su mokyklos bendruomenėmis dviem didžiuliais autobusais, kad galėtų palaikyti dalyvaujančius draugus.

Koncerto metu klausytojams teko patirti daug malonių įspūdžių klausantis jaunųjų atlikėjų. Šventės dalyviai dainavo vieną pasirinktą dainą lietuvių kalba pritariant gyvu instrumentu. Klausytojai turėjo galimybę išgirsti visų pamėgtas E. Krylatovo „Sparnuotasias supynes“, L. Cohen „Halellujah“ (išverstą į lietuvių kalbą) ir kitas dainas. Vaikai scenoje ne tik dainavo, atlikėjams pritarė ir akomponavo jų draugai. Carrickmacrosso „Saulės zuikučių“ mokyklos mokinukai solistei Džastinai pritarė skudučiais ir dūdele. Ugnius iš Dublino lituanistinės mokyklos „4 vėjai“ Blanchardstowno skyriaus solistei Orianai pritarė ritminėmis lazdelėmis (mokytoja Renata Kazlauskienė).

Renginio atlikėjus vertino komisija: kun. Egidijus Arnašius, Airijos lietuvių katalikų misijos kapeleonas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, kompaktinės plokštelės „Iš Tavo rankų“ autorius; Jurgita Baltmiškytė-Šlajienė, Airijos lietuvių katalikų misijos choro vadovė; Irma Jonušaitė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Valentinos Vadoklienės operinio dainavimo klasės absolventė; Ovidijus Jucys, dainų autorius ir atlikėjas.

Atlikėjai buvo vertinami šimtabale vertinimo sistema pagal keturis kriterijus: intonavimą, muzikalumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, sceninę kultūrą. Visi, peržengę šešiasdešimties balų ribą tapo laureatais. Džiugu, jog visi kolektyvai lengvai įveikė šią ribą ir buvo paskelbti laureatais.

Pačius aukščiausius įvertinimus komisija skyrė mergaičių ansambliui iš Carricmacrosso, vadovaujamam mokytojos Ingos Paškevičienės. Mergaitės atliko V. Kernagio dainą „Baltas paukštis“, ne ką mažiau balų surinko tos pačios mokytojos vadovaujamas mergaičių kvartetas, atlikęs B. Balakauskienės ir S. Paškaus „Vabaliukų dainelę apie lietų“. Puikiai pasirodė Carrickmacrosso mokyklos „Saulės zuikučiai“ mokiniai (mokytoja Kristina Jankaitienė) ir Monaghano lituanistinės mokyklos „Lietuvos vaikai“ mergaičių ansamblis (mokytojos Justina Gruničevaitė ir Gintvilė Sevrukienė).

Kunigas Egidijus Arnašius įsteigė prizą jam labiausiai patikusiam dalyviui. Dovana – kompaktinė plokštelė „Iš Tavo rankų“ atiteko solistei Augustinai Dzimidas (mokytoja Rita Kundrotaitė).

Laureto diplomus kiekvienam atlikėjui įteikė Lietuvos Respublikos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys. Visi buvo apdovanoti lietuviškais saldainiais ir leidyklos „Dominicus Lituanus“ leidžiamomis knygomis. Mokytojams buvo įteiktos padėkos.

Šventę vainikavo finalinė daina, kurią atliko visi šventės dalyviai, jų mokytojai, komisijos nariai. Žiūrovai šią dainą dainavo stovėdami ir braukdami džiaugsmo ir nostalgijos ašaras. Po renginio nesinorėjo skirstytis namo. Vieni fotografavosi su Mike Pūkuotuku, kiti –bendravo, treti savo sėkmę laistė vaikišku šampanu. Buvo džiugu ir gera, jog esame neabejingi lietuvių kalbai, gyvai atliekamai muzikai. Džiugu, jog auginame kartą, kuri gyvena Europos Sąjungoje, kalba ir dainuoja lietuviškai.

Dėkojame mokytojoms J. Čepkauskei, R. Kazlauskienei, R. Kundrotaitei, I. Jotautienei, K. Jankaitienei, I. Paškevičienei, L. Baltrušaitienei, kurios labai stengėsi ir šiai įsimintinai šventei paruošė savo mokinius. Padėką tariame šventės pianistei Loretai Mackelaitei, kuri akomponavo daugeliui atlikėjų ir festivaliui paruošė savo dukrą Kotryną Kozlovskytę. Taip pat dėkojame Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijai, „Dublin duonai“, fotografei Renatai, „Vaiku šventėms“, individualiai įmonei „Medus“. Šventės informaciniai rėmėjai buvo: Lietuvos Respublikos Ambasada Airijoje, Airijos lietuvių bendruomenė, laikraštis „Lietuvis“, žurnalas „Lietuvė“, „1000sads“, eventsinireland.info. Labai dėkojame savanoriams Vaidui, Gediminui ir Loretai, Edmundui ir Danutei, Laurai ir Antanui, Ritai ir Loretai, be kurių pagalbos šventė nebūtų praėjusi taip sklandžiai.

Tikimės, jog kitais metais festivalis suburs dar daugiau atlikėjų iš dar daugiau Airijos miestų, o ilgainiui taps tarptautinis renginys. Kalbėkime, bendraukime, dainuokime lietuviškai ir išsaugokime savo kalbą ateities kartoms.

Parengė Rita Kundrotaitė, Renata Photography nuotr.

Komentaras

  1. Hi, its fastidious article on the topic of media print, we all understand media is a fantastic source of information.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: