Pradinis / Sportas / Edis Matusevičius ne tik iškovojo Europos čempionato bronzą, bet ir aplenkė tėtį

Edis Matusevičius ne tik iškovojo Europos čempionato bronzą, bet ir aplenkė tėtį

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje Europos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionatuose lietuviai iškovojo penkis medalius: du aukso, du sidabro ir vieną bronzos. Būtent pastaruoju apdovanojimu pasidabino ieties metikas Edis Matusevičius, Eskilstiunoje (Švedija) pasiekęs trečią rezultatą šalies istorijoje. Iš šios pozicijos 19-metis sportininkas išstūmė savo tėtį.

„Varžybinis vaikis“, – taip E. Matusevičių vadina lengvosios atletikos treneriai, ekspertai. Svarbiose varžybose lietuvis dažniausiai pasirodo gerai: praėjusių metų pasaulio jaunimo čempionate JAV jis buvo šeštas, 2014 ir 2015 metų Europos komandiniuose čempionatuose – atitinkamai septintas ir penktas (nors pagal asmeninius rekordus buvo tarp paskutinių). „Jokio spaudimo prieš čempionatą nejaučiau, tačiau jaudinausi per kvalifikacines rungtynes, kad galiu suklysti būdamas geros sportinės formos“, – prisipažino E. Matusevičius.

Jaudulys nesutrukdė: lietuvis buvo vienas iš trijų ieties metikų, kuriems pakluso kvalifikacinis finalo normatyvas – 73,50 metro. E. Matusevičius antruoju bandymu numetė 74,66 m ir pagerino asmeninį rekordą.

Rekordui užsibūti nebuvo lemta. Vaikinų ieties metimo rungties finale E. Matusevičius jau pirmuoju bandymu numetė 77,48 m ir pakilo į pirmąją vietą. Tiesa, vos po kelių minučių žemyn jį nustūmė švedas Simonas Litzellis, numetęs 78,34 m, o kiti lietuvio metimai nebuvo sėkmingi: antras bei trečias neįskaityti (sportininkas neišsilaikė sektoriuje), kiti buvo trumpesni nei pirmasis. Sėkmingai atlikęs ketvirtą bandymą, lietuvį aplenkė ir slovėnas Matija Muharas (79,20 m). Pastarasis tapo čempionu.

„Atlikęs pirmą bandymą, susiėmiau už galvos, netikėjau, kad nuskries taip toli. Po šio metimo buvo šokas, nebegalėjau susikaupti, tačiau bronza mane tenkina, – pirmuoju tokio rango varžybų medaliu džiaugėsi E. Matusevičius. – Prieš išvykstant į čempionatą jaučiau kirkšnies skausmus, bet kineziterapeutas Mantas Lesnickas spėjo tai sutvarkyti, ir jo dėka galėjau dalyvauti visomis jėgomis.“

E. Matusevičius ne tik pagerino asmeninį rekordą, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą, bet ir pakilo į trečią poziciją geriausių šalies ieties metikų sąraše: toliau už jį yra metę tik Tomas Intas (82,94 m) bei Arūnas Jurkšas (82,24 m). Iš sportininkų šeimos kilęs E. Matusevičius pirmą kartą aplenkė ir savo tėtį Edmuntą Matusevičių, kurio asmeninis rekordas – 76,92 m. Europos jaunimo čempionato prizininko mamai Daliai Matusevičienei iki šiol priklauso Lietuvos 400 m rungties rekordas.

„Minties apie tėčio rekordą nebuvo, tiesiog dariau, ką galėjau“, – nesureikšmino E. Matusevičius.

Robertas Trakys
Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: