Pradinis / Aktualijos / Edis Matusevičius pasiekė vieną geriausių sezono rezultatų pasaulyje ir pagerino Lietuvos rekordą

Edis Matusevičius pasiekė vieną geriausių sezono rezultatų pasaulyje ir pagerino Lietuvos rekordą

Trečias sezono rezultatas pasaulyje, įvykdytas Tokijo olimpinių žaidynių normatyvas ir daugiau nei keturiais metrais pagerintas Lietuvos rekordas. Edis Matusevičius Palangoje vykstančiame Lietuvos čempionate įsiliejo į planetos ieties metimo elitą ir tapo nauja šalies lengvosios atletikos žvaigžde.

Edis Matusevičius. Roberto Trakio nuotr.

23-ejų Edmunto Matusevičiaus auklėtinis ietį numetė net 89,17 m – tokiu rezultatu šiemet negali pasigirti nei olimpinis čempionas Thomas Rohleris, nei dabartinis planetos čempionas Johannesas Vetteris. E. Matusevičiaus pasiektas rezultatas toks aukštas, kad visose iki šiol vykusiose olimpinėse žaidynėse būtų garantavęs medalį.

Buvęs Lietuvos rekordas – 84,93 m – gyvavo nuo mėnesio pradžios. Tiek lietuvis ietį švystelėjo universiados atrankos varžybose.

„Universiadoje jaučiau, kad galiu mesti daugiau nei 84 metrus. Giliai širdyje visada tikėjau ir tikiu, kad 90 metrų šiemet gali kristi, tik reikia, jog viskas susidėtų idealiai, – džiūgavo E. Matusevičius. – Tikėjausi gero rezultato, galbūt ne tokio gero. Treniruotėse viskas atrodė neblogai, technika gerėjo, o šiandien ji buvo dar geresnė, nei galėjau tikėtis pagal treniruotes.“

Olimpinis ieties metimo normatyvas – 85 metrai. Iki jo E. Matusevičiui universiadoje pritrūko vos 7 centimetrų, tad toks rezultatas buvo vienas iš svarbiausių metiko tikslų.

„Pirmos olimpinės žaidynės, antrą kartą būsiu Japonijoje (gegužę E. Matusevičius ten laimėjo IAAF „Challenge“ varžybas – aut. past.). Labai laukiu, labai noriu nukeliauti. Dar visi metai, daug laiko ir visko gali nutikti. Tikrai stipriai ruošiuosi ir žiūrėsime, kaip bus“, – sakė Lietuvos rekordininkas.

Gali būti, kad mūsiškis nuo šiol bus kviečiamas ir į prestižinės Deimantinės lygos etapus – iš lietuvių ten šiemet dalyvavo tik Andrius Gudžius bei Airinė Palšytė.

„Tikiuosi, kad pasiektas rezultatas atvers kelius. Tačiau norint, kad jie tikrai atsivertų, reikia nuolat rodyti tokį rezultatą. Jei bent kartą jį pakartočiau šiemet, manau, kad tikrai pakviestų į Deimantinę lygą“, – vylėsi E. Matusevičius.

Ieties metikas tapo aštuntu lietuviu, iškovojusiu teisę dalyvauti kitų metų Tokijo olimpinėse žaidynėse. Iš lengvaatlečių normatyvus taip pat įvykdė disko metikas A. Gudžius, trišuolininkė Diana Zagainova ir ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Roberto Trakio nuotrauka

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: