Pradinis / Sportas / Edžiui Matusevičiui turėtų atitekti universiados aukso medalis

Edžiui Matusevičiui turėtų atitekti universiados aukso medalis

Sidabrą praėjusią vasarą pasaulio studentų universiadoje Neapolyje (Italija) iškovojęs Edis Matusevičius šį medalį turėtų iškeisti į auksą. Athleticsintegrity.org skelbia apie čempionu tapusio moldavo Andriano Mardare diskvalifikaciją, o tarptautinė lengvosios atletikos federacija („World Athletics“) prie lietuvio biografijos jau pažymi iškovotą universiados auksą.

Edis Matusevičius. Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotr.
Edis Matusevičius. Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotr.

A. Mardare organizme rasta draudžiamo preparato enobosarmo. Įdomu tai, kad naujieną apie varžovo diskvalifikaciją pirmas sužinojo E. Matusevičiaus tėvas ir treneris Edmuntas.

„Tėtis naršė rezultatus ir pamatė, kad tarp geriausių penkių sezono rezultatų atsirado universiada, šalia jos parašyta pirmoji vieta. Tėtis pradėjo daugiau ieškoti ir pamatė, kad prie laimėjusio varžovo pavardės parašyta „diskvalifikacija“. Nesupratome, kas įvyko“, – pasakojo E. Matusevičius.

Neapolyje ieties metimo atrankoje lietuvis įrankį numetė 84,93 m ir pagerino šalies rekordą (vėliau jį dar kartą pakoregavo Lietuvos čempionate). Finale ietis nuskrido kukliau – 80,07 m, o tai lėmė antrąją vietą. A. Mardare įrankį nusviedė 82,40 m.

„Žinoma, norėjau laimėti tada, o dabar skirtumo, ar antras, ar pirmas, nebėra. Būtų buvęs geras rezultatas, būtų buvusi ir pirma vieta. To nebuvo, tai nebuvo ir pirmos vietos. Pirma vieta dabar nieko nekeičia, nors šiek tiek pradžiugino, – sakė E. Matusevičius. – Gaila, kad nelipau ant pirmosios vietos pakylos. Bet universiadoje negroja šalies himno, tik studentiškąjį, tad nelikau nuskriaustas. Būtų Lietuvos himnas, tada būtų buvę skaudžiau, o dabar ne taip nuskriaudė.“

Geriausias 2019 metų Lietuvos lengvaatletis turėtų gauti ne tik aukso medalį, bet ir didesnę premiją. Tiesa, procesas gali užtrukti ne vieną mėnesį – Tarptautinė universitetų sporto federacija (FISU) savo protokolų dar nepakeitė, tad laukiama FISU rašytinio patvirtinimo.

Universiadoje medalius iškovojo keturi Lietuvos lengvaatlečiai. Be E. Matusevičiaus, apdovanojimais pasidabino čempione tapusi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, bronzos medaliais – šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas ir disko metikė Ieva Zarankaitė.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: