Pradinis / Kelionės / Elegantiškasis Italijos Turinas. Kodėl verta jį aplankyti?

Elegantiškasis Italijos Turinas. Kodėl verta jį aplankyti?

Turinas yra Italijos miestas šiaurėje, Pjemonto regiono sostinė. Nors ir nėra toks populiarus ir lankomas, kaip kiti žymūs Italijos miestai, tačiau pamažu skrydžiai į Turiną ima populiarėti. Turinas ypač garsėja dviem dalykais: nuostabiu maistu ir elegancija – jis minimas kaip vienas iš elegantiškiausių Italijos miestų. Jo gatvelėse užšifruota turtinga istorija ir dėmesį kausto stulbinanti baroko architektūra.

Jei nuspręsite aplankyti nuostabųjį Italijos Alpių apsuptą Turiną, svarbu susiplanuoti, ką verta pamatyti ir paragauti norint pažinti tikrąją Italiją.

5 labiausiai rekomenduojamos lankytinos vietos:

  • Castello aikštė, nuo kurios ir reikėtų pradėti savo pažintį su Turinu. Būtent šioje aikštėje pradėjo formuotis miestas, joje stovi pagrindiniai miesto statiniai, o nuolatinis šurmulys leidžia pasinerti į itališką ritmą.
  • Madama rūmai – tikra miesto centro pažiba. Objektas paskelbtas UNESCO pasaulio paveldu. Nors 1971 metais rūmai buvo rekonstruoti, tačiau savo įstabia architektūra traukia žmonių akį jau nuo XIII amžiaus. Rūmų viduje įrengtas Antikos muziejus, kuriame gausu freskų, baldų ir paveikslų.
  • Dievo Motinos bažnyčia ir jos požemiai. Bažnyčia gerokai išsiskiria savo unikalia apvalia forma. Nustebinti gali ir tai, kad šioje įspūdingoje šventovėje nerasite nė vieno kryžiaus. Mieste kalbama, kad kadaise bažnyčios požemiuose buvo vykdomos satanistų apeigos.
  • Kalėjimo muziejus – viena iš populiariausių ir didžiausių pramogų Turine. Žmonėms įdomu pamatyti, kaip atrodo tikros kalėjimo kameros, kuriose, rodos, dar ir dabar tvyro ten kalėjusių žmonių sielvartas bei skausmas, apie kurį byloja ir ant sienų išlikę žmonių raižiniai.
  • Subalpina galerija pasitiks jau su gerokai smagesne nuotaika, leis pasinerti į Renesanso ir baroko kūrinių apsuptą erdvę, o pakėlus galvą aukštyn kvapą tiesiog užgniauš stiklinės lubos.

5 labiausiai rekomenduojami valgiai:

  • Grissinigarsiosios šiandien visame pasaulyje valgomos duonos lazdelės, išrastos būtent Turine.
  • Bonetitališkas desertas iš šokolado, sausainių, karamelės ir kavos kremo.
  • Risotto al Barolo – rizotas, gaminamas iš netoliese auginamų ryžių.
  • Pasta – o kaipgi kitaip, juk makaronai tiesiog neatsiejama Italijos dalis.
  • Giandujašokoladinis kremas su lazdynų riešutais, primenantis „Nutellos“ kremą, tačiau išrastas gerokai anksčiau.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: