Pradinis / Aktualijos / ES lyderiai pritarė „Brexito“ atidėjimui

ES lyderiai pritarė „Brexito“ atidėjimui

Ketvirtadienį Europos šalių vadovai pritarė „Brexito“ atidėjimui iki šių metų gegužės 22 d., jei Jungtinės Karalystės Parlamentas kitą savaitę patvirtins Išstojimo susitarimą, arba iki balandžio 12 d., jei jis šį susitarimą atmes.

Lietuvai Briuselyje atstovaujanti Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog ES laikosi geranoriškos pozicijos Jungtinės Karalystės atžvilgiu ir yra pasirengusi suteikti jai daugiau laiko, tačiau Jungtinės Karalystės Parlamentas turi pritarti Išstojimo susitarimui.

Šalies vadovės teigimu, „Brexito“ atidėjimas neišsprendžia problemos, nes ji įšaldoma ir nukeliama ateičiai, toliau vyrauja politinio chaoso atmosfera, o ES ir pačios Jungtinės Karalystės piliečiai bei verslas tampa užsitęsusių politinių batalijų įkaitais. 

Pasak Prezidentės, Jungtinė Karalystė yra svarbi Europos ekonominė ir saugumo partnerė. Todėl yra abipusis interesas, kad Jungtinė Karalystė kuo greičiau išbristų iš besitęsiančios neaiškumo situacijos, savo viduje sutartų dėl pasirinkto pasitraukimo iš ES kelio ir pradėtų derybas su ES dėl ateities santykių modelio. 

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: