Pradinis / Aktualijos / ES rinka – neišnaudotos Lietuvos verslo galimybės

ES rinka – neišnaudotos Lietuvos verslo galimybės

Antradienį, spalio 29 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konferencijoje „Verslas 2014. Augimo pagreičio beieškant“. Jau devintus metus surengtoje konferencijoje sėkmingai veikiančių didžiausių įmonių vadovai, žymiausi užsienio ir Lietuvos analitikai ir konsultantai aptarė pasaulio ekonomikos situaciją, dalijosi patirtimi, įžvalgomis ir prognozėmis.

Sveikindama konferencijos dalyvius Prezidentė pabrėžė, kad šalyje vis labiau plečiasi skaidrus ir socialiai atsakingas verslas, didėja verslo pajamos, daugėja įmonių. Paslaugų eksportas Lietuvoje išaugo net 17 % ir tuo pirmaujame Europoje. Eksportuotų prekių kiekis taip pat viršijo ankstesnių metų kiekius beveik 15 %.

Prezidentė teigė, kad ką tik Pasaulio banko paskelbtame šaltinyje Lietuva pagal sąlygų verslui gerinimą pakilo net per 10 vietų ir aplenkusi Latviją bei Estiją atsidūrė 17 vietoje iš 189 šalių. Šalies vadovė paragino ir artimiausioje ateityje išlikti disciplinuotiems, ryžtingiems ir rezultatų siekti su dar didesniu užsidegimu.

„Atsakingi jūsų sprendimai, nuoseklus darbas ir pastangos yra svarbūs Lietuvos pažangai ir jau dabar ima duoti teigiamų rezultatų. Už savo šalį esame atsakingi visi. Turime siekti, kad ji būtų saugi, graži ir turtinga. Jei Lietuvoje bus daugiau nuoseklumo, ryžto ir vienybės, geriau gyvens visi“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad šalies verslas turi dar daug neišnaudoto potencialo. Pasak jos, pastarųjų mėnesių lietuviškų prekių eksporto trukdžiai parodė, jog būtina ieškoti galimybių atverti naujas rinkas, ir paragino nepamiršti, kad mūsų namų rinka yra visa Europa, kurioje gyvena 500 milijonų gyventojų.

Nuotraukos Dž. G. Barysaitės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top