Pradinis / Aktualijos / ES užsienio reikalų ministrai patvirtino sankcijas Rusijos pareigūnams

ES užsienio reikalų ministrai patvirtino sankcijas Rusijos pareigūnams

Kovo 17 d. Briuselyje susirinkę Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai vieningai pasmerkė kovo 16 d. neteisėtai surengtą referendumą Kryme dėl prisijungimo prie Rusijos ir įvardijo tai kaip aiškų Ukrainos Konstitucijos pažeidimą. ES nepripažįsta šio referendumo ir jo rezultatų.

Reaguodami į tai, kad nuo neeilinės Europos Vadovų Tarybos (EVT) sprendimų kovo 6 d. nepasiekta jokios pažangos atkuriant tiesiogines derybas tarp Rusijos ir Ukrainos dėl krizės Kryme sprendimo, netgi priešingai – situacija Ukrainoje paaštrėjo dar labiau, ES ministrai patvirtino tikslines ribojančias priemones Rusijai.

„Šiandien įgyvendinome antrąjį ES vadovų sutartą žingsnį: patvirtinome sąrašą asmenų iš Rusijos ir Ukrainos (Krymo), kuriems bus taikomas kelionių į ES suvaržymas ir sąskaitų įšaldymas. Jame – 21 asmuo. Situacijai blogėjant, šis sąrašas bus pildomas, imsimės ir dar kitokių ilgalaikių priemonių“, – sakė užsienio reikalų ministras.

ES vadovai neeiliniame EVT posėdyje kovo 6 d. sutarė, kad jei Rusija nerodys pasirengimo diplomatiniu derybų būdu prisidėti prie krizės Ukrainoje sprendimo ir nesugrąžins savo kariškių atgal į karinius dalinius, ES imsis įgyvendinti tikslines ribojančias priemones Rusijos pareigūnams, atsakingiems už veiksmus, pažeidžiančius Ukrainos teritorinį integralumą, suverenumą ir Ukrainos nepriklausomybę.

Pasak L. Linkevičiaus, labai svarbu, kad ES politiškai remia Ukrainą ir yra pasirengusi padėti jai atsistoti ant kojų. „ES politinė ir finansinė parama Ukrainai, taip pat pagalba vykdant reformas – visa tai yra svarbūs žingsniai, rodantys ES solidarumą su Ukraina. Jau netrukus bus pasirašoma politinė Asociacijos susitarimo dalis, taip pat bus palengvintas Ukrainos prekių patekimas į ES rinką“, – sakė ministras.

ES užsienio reikalų ministrai labai palaikė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos pasiuntimą į Ukrainą artimiausiu metu ir aptarė ES įsitraukimo stiprinimo galimybes.

L. Linkevičius taip pat paragino, kad ES kuo skubiau pasirašytų jau parengtus Asociacijos susitarimus su Moldova ir Gruzija.

Per pietus kartu su ES komisaru energetikos klausimais Güntheriu Oettingeriu užsienio reikalų ministrai diskutavo energetikos diplomatijos tema.

URM informacija
ES Tarybos nuotrauka

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: