Pradinis / Aktualijos / ES užsienio reikalų ministrai skubiai renkasi į neeilinį posėdį dėl situacijos Ukrainoje

ES užsienio reikalų ministrai skubiai renkasi į neeilinį posėdį dėl situacijos Ukrainoje

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį, kovo 3 d., dalyvaus neeilinėje ES Užsienio reikalų taryboje, kurios vienintelis darbotvarkės klausimas – situacija Ukrainoje. ES Vyriausioji įgaliotinė užsienio ir saugumo politikai Catherine Ashton apie skubiai šaukiamą ministrų susitikimą pranešė kovo 1 d., reaguodama į įvykius Kryme.

Lietuvos URM pareiškė savo poziciją dėl Rusijos sprendimo leisti siųsti karines pajėgas į Ukrainą:

Lietuva labai susirūpinusi dėl Rusijos Federacijos Tarybos sprendimo leisti siųsti Rusijos karines pajėgas į Ukrainą. Šis sprendimas buvo priimtas neturint tarptautinio mandato ir nukreiptas prieš aiškiai išreikštą Ukrainos Vyriausybės valią. Rusija šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę, taip pat Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą. Šis sprendimas taip pat kenkia regiono saugumui ir stabilumui.

Mes kreipiamės į Jungtines Tautas ir kitas tarptautines organizacijas, kad ši neatsakinga provokacija būtų tinkamai įvertinta ir pasmerkta.

Mes raginame visas politines jėgas Ukrainoje, taip pat visus tarptautinius veikėjus elgtis ramiai ir santūriai, visus nesutarimus spręsti politiniu dialogu ir konsultacijomis. Ypač pabrėžiame tarptautinio tarpininkavimo būtinybę.

LR URM informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top