Pradinis / Aktualijos / Europos Komisija rekomenduoja po birželio 30 d. iš dalies panaikinti kelionių į ES apribojimus

Europos Komisija rekomenduoja po birželio 30 d. iš dalies panaikinti kelionių į ES apribojimus

Europos Komisija rekomenduoja Šengeno valstybėms narėms ir Šengeno asocijuotosioms valstybėms iki birželio 15 d. panaikinti vidaus sienų kontrolę ir pratęsti laikiną nebūtinų kelionių į ES apribojimus iki birželio 30 d., taip pat paaiškina, kaip vėliau šiuos apribojimus reikėtų laipsniškai panaikinti.

Valstybės narės turėtų susitarti dėl bendro ES nepriklausančių šalių, kurioms nuo liepos 1 d. gali būti panaikinti kelionių apribojimai, sąrašo. Šis sąrašas turėtų būti reguliariai peržiūrimas. Europos Komisija siūlo atsižvelgti į šiuos kriterijus:

Objektyvūs kriterijai. Priimant sprendimą, ar panaikinti apribojimus konkrečiai šaliai, reikėtų įvertinti tos šalies epidemiologinę padėtį, jos atsako į koronavirusą priemones, galimybes kelionės metu taikyti izoliavimo priemones ir tai, ar ta šalis panaikino kelionių į ES apribojimus. Europos Komisija pateikia išsamų kontrolinį sąrašą, kad valstybėms narėms būtų lengviau atlikti bendrą vertinimą.

Bendras suderintas požiūris. Valstybės narės turėtų priimti koordinuotus sprendimus ir užtikrinti vienodą jų taikymą visoje ES.

Lankstumas. Jei vėliau pasirodys, kad konkreti šalis nebeatitinka nustatytų kriterijų, bus galima jai vėl nustatyti kelionių apribojimus.

Remdamasi siūlomu kontroliniu sąrašu, Europos Komisija taip pat rekomenduoja nuo liepos 1 d. panaikinti kelionių apribojimus Albanijai, Bosnijai ir Hercegovinai, Juodkalnijai, Kosovui, Serbijai ir Šiaurės Makedonijai.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: