Pradinis / Kultūra / Festivalio „Anima mundi 2014“ dalyvė: „Lietuva – kontrastų šalis“

Festivalio „Anima mundi 2014“ dalyvė: „Lietuva – kontrastų šalis“

Vilniaus galerijoje „Kalnas“ iki sekmadienio vyko tarptautinis meno festivalis „Anima mundi 2014“. Jo metu (kiek daugiau nei savaitę) vyko parodos, tarptautinė konferencija, kūrybinės dirbtuvės. Projekte dalyvavo tapytojai, grafikai, skulptoriai, fotografai, skaitmeninės dailės atstovai iš 13 pasaulio šalių. Festivalio dalyviai dalijasi savo mintimis apie Lietuvą, pozityvumą ir vartotojišką visuomenę.

Soli Madsen (Sauliaus Jankausko nuotr.)Soli Madsen (Danija / Prancūzija)

Manau, kad Lietuva yra labai įdomi. Tai kontrastų šalis. Čia yra daug gražių dalykų, pvz., puikios bažnyčios, nuostabi architektūra. Kita vertus, matyti, kad ne visi žmonės turtingi. Lietuvoje esu antrą kartą ir jaučiuosi puikiai, tikiuosi, kad dar apsilankysiu. Festivalio „Anima mundi“ organizatoriai atlieka milžinišką darbą. Atvyko puikių menininkų iš įvairiausių pasaulio vietų, jie pristato nuostabius darbus, per kuriuos stengiasi sudominti žmones dvasiniais dalykais, skatina nebūti tokiais materialistais. Reikėtų būti ne tokiems vartotojiškiems ir daugiau galvoti apie savo dvasinius dalykus. Man patinka lietuviai, nes jų požiūris ne toks vartotojiškas, kaip daugybės kitų šalių žmonių. Ši vieta labai ypatinga. Buvau daugybėje parodų visame pasaulyje, pvz., Londone, Niujorke. O čia vyksta tai, ko nėra kitur: žmonės tampa draugais, ir tai nuostabu. Jaučiu ryšį su šiais puikiais žmonėmis.

Saulius JankauskasSaulius Jankauskas (Lietuva)

Festivalis „Anima mundi“ vertingas pirmiausia tuo, kad čia atvyksta menininkų iš visų žemynų, iš viso pasaulio. Svarbu dalytis patirtimi. Manau, kad daugiau tokio tipo festivalių Lietuvoje nėra. Jame pažįsti žmones ir supranti, kad tarp mūsų nėra tokių didelių skirtumų, kaip mes įsivaizduojame. Menas vienija žmones: mes visi panašūs, mus jungia požiūris į gyvenimą ir pasaulį, tos pačios vertybės, taika, pozityvumas. Jeigu žmonės daugiau kurtų ir mažiau galvotų apie materialinius dalykus, visi būtume daug laimingesni.

Debronzes (Sauliaus Jankausko nuotr.)

Debronzes (Indonezija)

Dalyvavau ir praėjusių metų festivalyje „Anima mundi“. Puiku ir vėl atvykti į Lietuvą – čia malonūs žmonės. Jiems linkiu šilumos, daugiau bendrauti, nes laimingi būname bendraudami.

Rudy Murdock (Sauliaus Jankausko nuotr.)Rudy Murdock (Indonezija)

Man patinka Lietuva, nes čia ramu. Indonezijoje visur labai daug žmonių, o čia galima atsipalaiduoti. Po festivalio ketinu pakeliauti po šalį, geriau su ja susipažinti. Vienintelis trūkumas – šaltis. Indonezijoje yra tik du sezonai: sausasis ir lietaus. Tačiau pas mus visada šilta. Ar Lietuvoje apskritai būna vasara?

Clotilde Solange Rigaud (Sauliaus Jankausko nuotr.)

Clotilde Solange Rigaud (Prancūzija / Lietuva)

Į Lietuvą mane atvedė draugystė. Čia gyvenu jau šešerius metus. Vilniaus kolegijoje studijavau vaidybą ir dainavimą. Man čia patinka paprastumas, pozityvumas, kultūra, autentiškumas, kurio jau nebėra Prancūzijoje. Labai džiaugiuosi, kad pakliuvau į „Anima mundi“ festivalį ir jame surengėme koncertą.

Daugiau informacijos apie festivalį „Anima mundi 2014“:
www.iaf-animamundi.com, https://www.facebook.com/events/312734998890390/

Festivalio organizatorių inf.
Sauliaus Jankausko nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top