Pradinis / Kinas, muzika, TV / Filmo „Nematomas frontas“ kūrėjų komandos dovana Lietuvos mokytojams ir moksleiviams

Filmo „Nematomas frontas“ kūrėjų komandos dovana Lietuvos mokytojams ir moksleiviams

Dokumentinė Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono drama apie partizanus „Nematomas frontas“ turėtų būti privalomas kūrinys mokyklose. Tai viešojoje erdvėje kartoja kone kiekvienas, pamatęs šį filmą. Artėjant naujiems mokslo metams, šios mintys iš tiesų virs tikrove: „Nematomo fronto“ komanda šalies mokytojams dovanoja nemokamus filmo seansus penkiuose didžiausiuose šalies miestuose, o mokiniams – specialiuosius seansus.

„Kai [rusai] okupavo Lietuvą, pradėjo persekiot visą inteligentiją, ypač mokytojus, nes mokytojas Lietuvoje buvo autoritetas, jis organizavo kultūrinę patriotinę veiklą ir vaikus auklėjo būti žmonėmis. Rusams, komunistinei sistemai tai nepatiko, jiems reikėjo sukiršint žmogų su žmogumi“, – filme pasakoja Juozas Jakimavičius, partizanų rėmėjas, kurio namai ne vienus metus buvo Juozo Lukšos ir bendražygių patekimo į Vakarus punktas.

Vienas filmo kūrėjų Jonas Ohmanas teigia, kad „Nematomas frontas“ – gyva istorijos pamoka, o mokytojų vaidmuo šiuo metu ne mažiau svarbus, nei buvo tais laikais. „Mokytojai šiais laikais susiduria ir su kitais iššūkiais, pavyzdžiui, kaip sudominti informacinėje visuomenėje augančius ir jau daug žinančius vaikus. Aš tikiu, kad mūsų filmas yra neužmirštamas, padeda suprasti, ką reiškia būti lietuviu ir gerbti laisvę.“

Rugsėjo 5 d. 14 val. kino teatruose „Forum Cinemas“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje Lietuvos mokytojų laukia nemokami filmo „Nematomas frontas“ seansai. Į juos būtina registruotis. Visa informacija skelbiama interneto puslapyje www.nematomasfrontas.lt.

Nuo rugsėjo 8 d. visuose kino teatruose „Forum Cinemas“ 14 ir 16 val. planuojami specialūs dieniniai filmo „Nematomas frontas“ seansai, į kuriuos moksleiviai, moksleivių grupės galės patekti už simbolinę 10 Lt kainą.

Kiekviena mokykla, kurios moksleivių grupė užsiregistravusi apsilankys „Nematomo fronto“ seansuose, po Naujųjų metų gaus specialiai išleistą šio filmo DVD ir teisę viešai rodyti šį filmą mokykloje nekomerciniais tikslais.

Mokyklos, kurių moksleiviai gausiausiai lankėsi specialiuose „Nematomo fronto“ seansuose, bus apdovanotos padėkos raštais, dovanomis ir filmo kūrėjų apsilankymu.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top