Pradinis / Laikas Sau / Geroms jūsų atostogoms: išmokite atsipalaiduoti ir ilsėtis

Geroms jūsų atostogoms: išmokite atsipalaiduoti ir ilsėtis

Nuolatinis skubėjimas ir įtemptas gyvenimo ritmas gali lemti ne itin malonius mūsų organizmo pokyčius. Norėdami to išvengti stenkimės laisvadienius ir atostogas išnaudoti kūno ir minčių regeneracijai.

Kiekvienam patinka skirtingos atostogos: vieniems reikalingos poilsinės arba pažintinės kelionės, kitiems – artimų draugų būrys stovyklavietėje prie ežero, o dar kiti mėgsta ramius vakarus kaimo sodyboje su knyga rankoje ir paukštelių čiulbėjimu. Kad ir kokias atostogas žmonės renkasi, visų pagrindinis tikslas vienas – pailsėti. Kuo didesnis mūsų gyvenimo tempas, tuo dažniau susimąstome apie poilsį. Tačiau norint gerai pailsėti reikia išmokti atidėti visus darbus ir atsipalaiduoti.

Laiką leiskite gamtoje

Kartais nė nesusimąstome, koks svarbus mūsų organizmo funkcijoms yra kasdienis dalykas – oras. Kiekvienai mūsų kūno ląstelei reikalingas deguonis. Kaskart įkvėpę į plaučius aprūpiname smegenis deguonimi ir kaskart iškvėpdami šaliname nuodingąsias medžiagas ir toksinus. Nuolat būnant patalpoje deguonies koncentracija ore mažėja, o laiką leidžiant nevėdinamose patalpose gali pasireikšti nemalonūs simptomai, tokie kaip galvos skausmas, nuovargis, nervingumas ir kiti. Todėl labai svarbu laisvu metu kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Tai pagerins širdies ritmą, kraujo spaudimą, medžiagų apykaitos procesus, plaučių veiklą. Grynas oras ramina nuo kasdienio streso įsitempusią nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti, atsikratyti blogų minčių. Jis taip pat stiprina koncentraciją ir pakelia nuotaiką. Taigi, norėdami per atostogas geriau pailsėti ir grįžti kupini energijos, nepraleiskite galimybės pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais ir nauda, pasišildyti saulutėje, apsirūpinti vitaminu D, pakvėpuoti grynu oru. Ir tai visai nereiškia, kad reikia pirkti brangią kelionę ir kopti į kalnus. Pakanka nuvykti prie ežero, pasivaikščioti miške, pasivažinėti dviračiu, nes gamta – tai privilegija, kurią suteikia atostogos.

Leiskite sau išsimiegoti

Labai svarbu pakankamai laiko skirti miegui, tačiau po intensyvaus darbo, kasdienių rūpesčių darbo dienomis vargiai pavyksta laiku užmigti, o žadintuvas kiekvieną rytą skamba per anksti. Taip susidaro miego trūkumas. Atostogos yra puikus metas įkrauti miego baterijas. Geras poilsis padeda susikaupti, gerina savijautą ir atmintį.

Pajudėkite

Judėjimo trūkumas ir intensyvus gyvenimo tempas vargina ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Tiesa, galite to ir nejausti, tačiau organizmas vis tiek siunčia signalus. Fizinis aktyvumas gali tapti gera išeitimi norint pasikrauti energijos.

Kiekvienas gali pasirinkti patinkančią sporto rūšį: mankštą, svorių kilnojimą, pilatesą, jogą, bėgiojimą, plaukiojimą. Galima žaisti sportinius žaidimus – krepšinį, futbolą, tinklinį, badmintoną ir kitus. Nėra svarbu, ką pasirinksite, važiuosite dviračiu ar darysite patinkančius pratimus, tai vis tiek bus labai naudinga jūsų kūnui.

Gerkite arbatą

Tai galite daryti ne tik per atostogas – išbandę tai laisvu nuo darbo metu galbūt įtrauksite į savo rutiną. Arbata nėra tik gėrimas. Kiekviena arbata turi skirtingų savybių. Pavyzdžiui, žalioji arbata yra apdovanota atpalaiduojamosiomis savybėmis, o reguliarus jos vartojimas gerina imuninę sistemą. Juodoji arbata suteikia žvalumo ir energijos, o kasdienis šios arbatos vartojimas lėtina senėjimą. Mėtų arbata mažina nuovargį, stimuliuoja širdies darbą. Ramunėlių arbata ramina, gelbsti nuo nemigos ir padeda atsipalaiduoti. Yra labai daug arbatos rūšių, tad išsirinkti labiausiai patinkančią gali kiekvienas.

Pabėkite nuo socialinių tinklų

Šiais laikais žodžiai „išjungti telefoną“ daugeliui žmonių kelia siaubą. Taigi, atostogų metu galite bent jau neatsiliepti į darbo skambučius ir pabėgti nuo socialinių tinklų, be kurių nepraeina nė diena. Išjunkite elektroninį paštą ir programas, kuriomis naudojatės darbe.

„Facebook“, „Instagram“, „Snapchat“ kasdien teikia tiek naudą, tiek žalą. Socialiniai tinklai ir internetas padeda nesijausti vienišam, suteikia galimybę bendrauti ir plėsti pažįstamų ratą, pagerinti bendravimo įgūdžius, padeda mokytis. Komunikuoti padedančios programos leidžia matyti, ką veikia draugai ir giminaičiai kitame pasaulio krašte, tačiau jų naudojimas daug kartų per dieną sukelia stiprų pripratimą, o kartais net priklausomybę. Šiomis dienomis priklausomybė nuo socialinių tinklų žmonėms tampa net stipresnė nei priklausomybė nuo alkoholio ar cigarečių. Taigi, diena ar savaitė be nuolatinio telefono tikrinimo ir mobiliųjų programėlių pranešimų gali būti tikra atgaiva smegenims. Išjungę socialinius tinklus, televizorių, kompiuterį palikę namuose, o telefonu atsiliepdami tik į svarbius skambučius leisite pailsėti savo akims ir protui nuo kasdienės informacijos pertekliaus.

Tinginiaukite

Nepaisydami kasdienio skubėjimo, turime įsiklausyti į savo organizmą. Galbūt pastebėjote, kad nebemokate tiesiog sėdėti ir nieko neveikti? Vos sumanę pailsėti ir apie nieką negalvoti keletą minučių, pradedate galvoti apie tai, ką reikia padaryti, žvalgytis pro langą, ieškoti telefono ir panašiai? Taip nutinka todėl, kad dėl šiuolaikinio gyvenimo tempo įpratote nuolat galvoti į priekį ir daryti kelis darbus vienu metu. Tačiau atostogos yra skirtos jums ir jūsų gerovei, todėl pradžioje labai svarbu leisti sau tiesiog patinginiauti. Vieną ar dvi dienas galite praleisti tinginiaudami namuose. Žinoma, atostogų metu labai vilioja veiklos, kurių negalite atlikti eidami į darbą, tačiau nereikėtų stačia galva pulti organizmo varginti jam neįprastu fiziniu krūviu. Prie to reikėtų pereiti palaipsniui.

Keiskite veiklas

Pabandykite kasdien užsiimti vis kuo nors kitu. Vieną dieną tinginiaukite, paplepėkite naujoje kavinėje su draugais ar surenkite iškylą. Kitą dieną išbandykite ką nors naujo, praleiskite laiko paplūdimyje, pasivažinėkite dviračiu. Svarbiausia, kad visos šios veiklos suteiktų skirtingų teigiamų įspūdžių. Taip turėsite daug prisiminimų ir atostogos atrodys ilgesnės.

Tiesa, jeigu dirbate protinį darbą, ilsėtis geriausia užsiimant fizinėmis veiklomis. O jeigu kasdienybėje ir taip gausu fizinio aktyvumo, poilsio metu būtų geriausia užsiimti intelektualinėmis veiklomis. Poilsis turi būti to, nuo ko pavargstate, priešingybė, tada jis bus naudingiausias.

Leiskite laiką su artimaisiais

Skirkite laiko ne tik sau, bet ir savo vaikams. Kasdieną skubėdami ir lėkdami vaikus matote tik ryte ir vakare. Praleiskite su jais dieną, pažaiskite stalo žaidimus, pasivaikščiokite, paspardykite kamuolį, o geriausia – tiesiog pasikalbėkite, skirdami vieni kitiems laiko ir dėmesio. Nepamirškite aplankyti tėvų. Giliai širdyje žinote, kaip smarkiai jie jūsų laukia. Laikas su šeima bus neįkainojamas poilsis. Kartu galėsite ne tik išgerti arbatos, bet ir pasimėgauti mėgstamiausiu vaikystės patiekalu, kurį mielai paruoš mama ar močiutė, sužinojusi, kad atvykstate be jokios progos.

Fotografuokite

Fotografijos yra tiesiog nuostabus įrankis, galintis padėti atostogų prisiminimus su savimi nusinešti į darbą jau pasibaigus poilsio metui. Įamžinti atostogų prisiminimai leis ilgiau mėgautis atostogomis, nes laisvą akimirką galėsite juos peržiūrėti vėl ir vėl. Vaizdinis įamžinimas neleis prisiminimams greit išsisklaidyti, galėsite atostogas prisiminti iki pat smulkmenų.

Klausykite muzikos

Ne veltui yra sakoma, kad muzika gydo sielą. Ji nuo seno yra naudojama psichoterapijos metu gydant ligonius, o ir sveikiems žmonėms padeda susidoroti su neigiamomis emocijomis. Rekomenduojama muzikos klausyti ne tik per atostogas, bet ir kasdienybėje.

Įvairių rūšių muzika sukelia įvairias emocijas, tad jeigu norite dieną pradėti su gera nuotaika, įsijunkite linksmas ir nuotaikingas dainas. Vakare prieš užmigdami klausykite ramesnių, romantiškesnių ir lėtesnių melodijų. Kai kuriuos žmones labai ramina vandenyno bangų įrašai ar paukštelių čiulbėjimo garso takeliai. Pasaulyje yra labai daug skirtingų muzikos stilių, tad kiekvienas gali sau pritaikyti tinkamiausią. Jums patinkanti muzika padės pabūti su savimi mintyse arba, priešingai, išsiblaškyti ir apie nieką negalvoti. Tad, pasirinkę sau tinkamiausias melodijas, galite savo kūnui suteikti energijos arba padėti atsipalaiduoti.

Parengė Erika Viktorija Ričkutė

Pixabay.com nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top