Pradinis / Mokslas ir švietimas / Gimnazistų robotikos komanda gins Lietuvos garbę pasauliniame čempionate JAV

Gimnazistų robotikos komanda gins Lietuvos garbę pasauliniame čempionate JAV

Aukštą rezultatą pernai vykusiame „FLL“ („First Lego League“) pasaulio čempionate pasiekusi daugkartinė Lietuvos čempionė, Kauno jėzuitų gimnazijos robotikos komanda „PHOENIX“, šiemet ir vėl ruošiasi savo gebėjimus pademonstruoti už Atlanto vyksiančiame robotikos pasaulio čempionate. Į Detroitą kartu su treneriais Albertu Juškausku ir Rugile Butkevičiūte balandžio 23 d. išvyksta šešių gimnazistų komanda: Jonas Krikščionaitis, Dominykas Navickas, Rokas Tarasevičius, Povilas Kirna, Ugnė Bitinaitytė ir Paulius Dovidaitis.

Į pasaulio čempionatą išvyksianti komanda sau kelia pačius aukščiausius tikslus: „Praeitais metais, vykdami į čempionatą, ne visai žinojome, ko tikėtis, koks bus susirinkusių komandų lygis ir kaip teisėjai įvertins mūsų pasiruošimą. Džiaugiamės, kad pavyko pasiekti puikų rezultatą, tačiau šiemet siekiame pademonstruoti solidesnį rezultatą robotų varžybose, o gal net ir pakovoti dėl aukščiausių įvertinimų. Gaila, pasiruošimui neturėjome daug laiko, nes Lietuvos nacionalinis čempionatas vyksta gana vėlai. Tikimės, jog tai nepakiš kojos siekiant užsibrėžtų tikslų“, – atviravo komandos treneris A. Juškauskas.

Gilinosi į astronautų gyvenimo sąlygas

Kiekvieno sezono metu robotikos komandos gilinasi į skirtingas problemas. Pernai mokiniai tyrinėjo vandens naudojimo problemas, šiemet – astronautų kasdienybę kosmose. Mokiniai kūrė palankias gyvenimo sąlygas kosmose ir sveikatą stiprinančius produktus. Siekdama įsigilinti į šios srities specifiką, „PHOENIX“ komanda  konsultavosi su KTU, taip pat Jeilio bei Harvardo universitetų, vykdžiusių tyrimus NASA, mokslininkais. Su minėtų specialistų pagalba gimė šių metų komandos idėja – pulsuojančio elektromagnetinio lauko miego kostiumas kosminio skrydžio osteopenijos poveikiui malšinti.  Osteopenija pasireiškia kaulų masės mažėjimu, kuris išsivysto astronautui ilgesnį laiką praleidžiant kosmose.

Robotikos komandų pergalės – ir džiaugsmas, ir galvos skausmas

Antrus metus iš eilės Kauno jėzuitų gimnazijos trys komandos Lietuvos nacionaliniame FLL čempionate užėmė tris pirmąsias vietas. Viena vertus, tai didelė sėkmė ir džiaugsmas, kita vertus,  tam tikras galvos skausmas gimnazijos administracijai.  „Šiemet tikrai planavome kelionę į JAV, tačiau ir kitų dviejų komandų iškovotos pergalės atvėrė galimybes dalyvauti čempionatuose Turkijoje bei Libane. Biudžetas labai smarkiai išaugo… Intensyviai ieškome rėmėjų, tačiau tokiam tikslui gauti paramą ypač sunku. Todėl esame labai dėkingi visiems, suteikusiems progą mūsų mokiniams atstovauti Lietuvai ir gimnazijai užsienyje bei įgyti dar daugiau tarptautinės patirties“, – džiaugėsi treneris A. Juškauskas. Į finalą išvykti padėjo UAB „Kilobaitas“, UAB „Amidus“, VšĮ Neuromedicinos institutas, UAB „Green prints“. „First Lego League“ Lietuvoje finalas vyksta renginio „Robotiada“, kurį organizuoja VšĮ Robotikos akademija, metu.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: