Pradinis / Kultūra / Gyvosios istorijos festivalis nepaliko abejingų

Gyvosios istorijos festivalis nepaliko abejingų

i0KF4RVKZ
Savaitgalį Kaune vyko gyvosios istorijos festivalis „Kaunas 1863. Už mūsų ir jūsų laisvę”, kurį vainikavo Santakos stadione įvykusi 1863 m. mūšio inscenizacija.

Prieš 150 metų partizaninio pobūdžio mūšį atkūrė daugiau nei 80 rekonstruktorių. Tradiciškai jie įsikūrė Santakos parke. Čia visi norintieji galėjo aplankyti gyvosios istorijos rekonstruktorių stovyklą ir susipažinti su to meto ginkluote.

Visą savaitgalį taip pat vyko pramoginės – pažintinės ekskursijos po senamiestį, Senosios prieplaukos amfiteatre – įvairūs koncertai, edukaciniai užsiėmimai, atlikėjų pasirodymai, fejerverkas.

Šiemet Lietuva ir kaimyninė Lenkija mini 1863-1864 m. sukilimo 150-ies metų sukaktį. Kauno gubernijos sukilėliai buvo patys aktyviausi. Būtent čia įvyko beveik dvigubai daugiau mūšių nei kitose gubernijose.
Šis sukilimas įėjo į lietuvių tautos istoriją kaip vienas garbingiausių ilgametės kovos už laisvę epizodų. Pusantrų metų vykusi nuožmi kova baigėsi pralaimėjimu, tačiau tauta nepalūžo, užsigrūdino tolimesnei kovai už laisvę. Sukilimo metu subrendo idėja, kad Lietuvai reikia atskiros valstybės.

Kauno miesto savivaldybės administracijos informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top