Pradinis / Mūsų augintiniai / Gyvūnų pasaulio įdomybės: kodėl vienų miegas ilgas ir ramus, o kiti miega tik 2 valandas?

Gyvūnų pasaulio įdomybės: kodėl vienų miegas ilgas ir ramus, o kiti miega tik 2 valandas?

Kovo 21-oji – mėgstamiausia visų miegalių diena, nes būtent šiandien minima Tarptautinė miego diena. Miegas svarbus mūsų gerai savijautai, nuotaikai ir darbo produktyvumui. Sakoma, kad žmogui reikia 8 valandų miego, o ar žinote, kiek jo reikia gyvūnams?

Labiausiai miegą mėgstantys gyvūnai – tigrai, kurie gali miegoti net 16 valandų, ir liūtai, miegantys apie 14 valandų per parą. Tikriausiai, apsilankę Lietuvos zoologijos sode, matėte šiuos gyvūnus būtent miegančius. Ne veltui ir namuose auginamos katės didžiąją dienos dalį praleidžia sapnuodamos. Katės visą dieną gali tingiai tysoti, nes jų niekas gamtoje nesikėsina suvalgyti. O, pavyzdžiui, žirafos miega tik kelias valandas. Jos yra gana lėti gyvūnai, todėl bijodamos, kad jų neužpultų plėšrūnai, tiesiog nemiega. O esant galimybei gali pamiegoti 2 valandas per parą ir jaustis visiškai gerai. Kiti gyvūnai, tokie kaip zebrai, miega stovėdami tam, kad jei juos bandytų pulti plėšrūnai, būtų pasiruošę greitai bėgti.

Daugelis Lietuvos zoologijos sodo lankytojų mielai kalbina ruonį Kajų, bet nedaugelis žino, kad ruoniai gali miegoti ilsindami tik vieną smegenų pusrutulį. Taip viena akis gali būti užmerkta, o kita reaguoti į aplinką. Po kurio laiko pusrutuliai pasikeičia. Toks miegojimo būdas leidžia jiems ir pailsėti, ir išlikti budriems vienu metu. Įdomu, kad migruojantys paukščiai gali skristi miegodami, mat kai kurie migracijų metu ant žemės nenusileidžia net 6 mėnesius, todėl skrisdami jie ir miega, ir maitinasi.

Panašu, kad žmogus yra gana paprastas sutvėrimas – tereikia minkštos, patogios lovos ir ramių 8 valandų, kad pavyktų pamiegoti. Mums nereikia saugotis plėšrūnų ir nemokame miegoti ilsindami skirtingus smegenų pusrutulius. Tačiau, jei zoologijos sode pavyks pamatyti vieną akį primerkusį ruonį ar užsimerkusį ir stovintį zebrą, žinokite, kad taip gyvūnai ilsisi.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: