Pradinis / Sportas / Į pasaulio čempionato finalą patekusi Airinė Palšytė: „Prieš pusantro mėnesio negalėjau vaikščioti“

Į pasaulio čempionato finalą patekusi Airinė Palšytė: „Prieš pusantro mėnesio negalėjau vaikščioti“

Europos uždarų patalpų čempionė Airinė Palšytė vėl žiba sektoriuje. Londone vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate lietuvė sugebėjo patekti į finalą, nors po traumos dalyvavo vos antrose sezono varžybose.

Lietuvė kvalifikacijoje pirmais bandymais peršoko 180 cm, 185 cm bei 189 cm, o 192 cm – antru. Būtent tokį aukštį įveikė dvylika finale kovosiančių šuolininkių.

„Labai geras jausmas sugrįžti čia po penkerių metų pertraukos, tada čia dalyvavau Londono olimpinėse žaidynėse – tiek pats stadionas, tiek danga, tiek atmosfera yra kažkas tokio, tikrai tik geriausi prisiminimai. Aišku, vertinant tai, kad prieš pusantro mėnesio nelabai galėjau vaikščioti, toks pasiekimas yra tikrai labai gerai“, – šypsojosi A. Palšytė.

Lietuvos rekordininkė į čempionatą atvyko turėdama antrą geriausią metų rezultatą tarp visų dalyvių – 201 cm. Tiesa, tiek ji šoko dar kovą.

„Džiugu tai, kad bent kol kas nieko neskauda, nežinau, kas bus po valandos, kai pradės stingti raumenys. Nuotaikos neblogos, planą „minimum“ tikrai įvykdžiau, to laiptelio reikėjo, kad galėčiau reabilituotis morališkai“, – teigė A. Palšytė.

Jos nuomone, finalo favoritė akivaizdi – kaip neutrali sportininkė dalyvaujanti rusė Marija Lasickienė, šį sezoną įveikusi net 206 cm.

„Ji yra sezono lyderė, nelabai turiu ką pridurti. Viską suprantate, patys matote. Ji yra grįžusi į sektorių su tikrai didžiuliu pykčiu ir tikrai yra gerai pasiruošusi, o dėl kitų vietų viskas spręsis ten“, – šyptelėjo lietuvė.

Į finalą sudėtingu keliu žengė olimpinė čempionė ispanė Ruth Beitia, 192 cm peršokusi tik trečiu bandymu. Šuolininkės dėl medalių kovos šeštadienį.

Skausmą kentęs Edis Matusevičius liko be įskaitinio metimo

Kylančiai Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždei Edžiui Matusevičiui nepavyko patekti į planetos pirmenybių finalą. Alkūnės skausmus kone visą sezoną kenčiantis čempionato debiutantas neatliko nė vieno sėkmingo bandymo.

„Nesusitvarkiau su technika. Iš dalies susitvarkiau, iš dalies – ne. Su kiekvienu metimu padidindavau bėgimo tempą, kartu vis atsidėdavau kelis žingsnius. Bet kadangi padidinau tempą, išėjo tas pats, – aiškino E. Matusevičius. – Pirmą kartą trys nesėkmingi metimai, bet visiems būna pirmas kartas. Pirmas blynas prisvilo, bet neatvažiavau kovoti dėl medalio – atvažiavau įgyti patirties, o jos tikrai gavau.“

Pirmas ietininko metimas skriejo už 80 metrų ribos, tačiau sektoriuje išsilaikyti jam nepavyko – peržengta sektorių ir veją skirianti linija. Beje, stadioną E. Matusevičius paliko šlubuodamas.

„Per paskutinį metimą atsidūriau šalia linijos, bandydamas išsilaikyti sukau koją ir kažkas sutraškėjo, – sakė E. Matusevičius. – Jautėsi ir alkūnė, bet nėra nei blogiau, nei geriau. Po Universiados reikės tvarkyti. Tikėkimės, kitas sezonas bus daug geresnis.“

Šiemet E. Matusevičius pagerino 13 metų gyvavusį Lietuvos rekordą (84,78 m), o Europos iki 23 metų čempionate Lenkijoje užėmė penktą vietą.

Ieties metimo kvalifikacijoje sužibėjo vokietis Johannesas Vetteris. Jis numetė gerokai toliau nei konkurentai – 91,20 m.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: