Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Į Plungę kviečia šventė „Keturi ratai“

Į Plungę kviečia šventė „Keturi ratai“

Rugsėjo 5 dieną Plungėje, Senamiesčio aikštėje, vyks renginys „Keturi ratai“, skirtas Etnografinių regionų metams. „Keturi ratai“ – tai tarsi keturių skirtingų pasaulių sintezė, sujungianti visus Lietuvos regionus į vieną bendrą kultūrinę visumą. Šie „ratai“, veždami Lietuvos kultūrinį paveldą, siekia visuomenę kuo plačiau supažindinti su paslaptinga Lietuvos kultūrinės praeities puse ir išsaugoti etnografinių regionų savitumą.

Žemaitija garsėja unikaliomis tradicijomis, žymiomis istorinėmis asmenybėmis bei architektūriniu paveldu. Jame aktyviai veikia vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų teatro kolektyvai, folkloro ansambliai bei pasaulyje pripažinimą pelnę tautinių šokių kolektyvai. Atsižvelgiant į tai, kad 2015-ieji Vyriausybės paskelbti Etnografinių regionų metais, siekiama daugiau dėmesio skirti ir kitų Lietuvos regionų kultūros įprasminimui Žemaitijoje. Taigi šis projektas – tai unikali proga sujungti visų regionų kūrybą dėl bendro tikslo ir pristatyti visuomenei Lietuvos regionų papročius, tarmes bei pratarmes, tautosaką, muzikinį folklorą, tautodailę, kulinarinį paveldą, amatus, tautinius drabužius bei regionų istorinę raidą.

Projekto metu Plungės Senamiesčio aikštėje pasirodys itin gausus būrys meno kolektyvų iš visos Lietuvos. Čia atvyksta liaudiškos muzikos kapela iš Klaipėdos „Prūsai ilgi ūsai“, išgirsime kapelą „Joldija“ iš Neringos bei linksminsimės kartu su Vilkaviškio kapela „Vingis“. Taip pat pasirodys folkloro ansamblis „Gastauta“ iš Rokiškio, o į šokio sūkurį įtrauks Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis „Vingis“. Žinoma, šventėje dalyvaus ir Plungės kultūros centro meno kolektyvai: folkloro ansamblis „Gondinga“; liaudiškos muzikos kapela ir vokalinis ansamblis, kapela „Minija“ bei kiti. O šią gražią šventę vainikuos puikiai visiems žinoma muzikos grupė „Thundertale“!

Rugsėjo 5 d. nuo 10 val. Senamiesčio aikštėje šurmuliuos visų Lietuvos etnografinių regionų kultūrą pristatanti prekybos ir amatų mugė. Lankytojai galės įsigyti gausybę tautodailės, amatų bei kulinarinio paveldo produktų. O aktyviausiųjų ir linksmiausiųjų lauks įvairūs žaidimai, kitos pramogos bei užsiėmimai. Nuo 12 val. lankytojai galės įsitraukti į linksmą, nuotaikingą, pramoginį koncertą, kartu su kolektyvais padainuoti, pašokti.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Plungės kultūros centro informacija
„Gondingos“ nuotrauka

RATLANKIAI

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: