Pradinis / Mokslas ir švietimas / Į vasaros stovyklą susirinko Rusijoje gyvenantys lietuvių kilmės vaikai

Į vasaros stovyklą susirinko Rusijoje gyvenantys lietuvių kilmės vaikai

stovyklaLiepos mėnesį Alantoje ir Birštone vyksta pirmoji Rusijos Šiaurės ir Sibiro lietuvių vaikų lietuvių kalbos ir kultūros stovykla. Švietimo ir mokslo ministerija stovyklą organizuoja siekdama padėti lietuvių bendruomenėms išsaugoti tautinę kultūrą, gimtąją kalbą, identitetą, palaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva.

Stovyklautojai mokosi lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, vyksta Lietuvos istorijos ir geografijos pamokos, susipažįsta su Lietuvos kultūra ir etnokultūra, dalyvauja kultūrinėse pažintinėse išvykose.
Į stovyklą atvyko 45 lietuvių kilmės vaikai ir jaunuoliai iš Sankt-Peterburgo, Petrozavodsko, Medvežegorsko, Bratsko, Barnaulo, Ulan-Udė, Čitos lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų.
Švietimo ir mokslo ministerija Rusijos kraštų lietuvių vaikų lietuvių kalbos ir kultūros stovyklą organizuoja kartu su Birštono miesto savivaldybe, Alantos technologijos ir verslo mokykla irRusijos lietuvių taryba.
Švietimo ir mokslo ministerijai nuo 2013 m. sausio 1 d. buvo perduotos užsienio lietuvių neformaliojo švietimo kuravimo funkcijos.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top