Pradinis / Renginiai, pramogos / Į VDU Botanikos sodą vilios paslaptingoji „Kvapų naktis“

Į VDU Botanikos sodą vilios paslaptingoji „Kvapų naktis“

Liepos 19–20 d. Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune kvies pažinti kvepiantį įvairiausių formų, skonių ir savybių augalų pasaulį. Jau ne vienus metus vis daugiau ir daugiau dalyvių bei lankytojų sutraukianti „Kvapų naktis“ šiais metais išauga į dviejų dienų renginį – itin gausi programa ir pramogų, edukacijų, paskaitų, ekskursijų pasiūla nebetelpa į vieną dieną…

Penktadienį ir šeštadienį VDU Botanikos sodo teritorijoje duris atvers mokslo, kvapų, skonių, šeimų, amatininkų, pirčių (išskirtinė šių metų naujovė!), grožio ir sveikatinimo kiemeliai. Čia bus pristatomos augalininkystės naujovės, ypatingos veislės, vyks degustacijos, orą dažys eterinių aliejų aromatai. Žiedai skleisis ir gausiose sodo kolekcijose, ir merginų plaukuose, o meistriškai sukomponuotas gėlių takas puoš kelią nuo senųjų vartų iki oranžerijos. Tradiciškai renginio lankytojai rinks kvapiausią augalą – daugiausia balsų surinkęs augalas taps „Kvapų nakties“ nugalėtoju.

Programa žada net du aukšto meninio lygio atlikėjų koncertus, „Kūrybos podiumą“, kuriame net ir patys išrankiausi lankytojai ras įdomių detalių, aksesuarų, meno dirbinių. Išradingoji fotografė Jūratė Vilkelė, žinoma JurArt‘s slapyvardžiu, su dekoratorių „Epic deco“ komanda renginyje sukurs išskirtines magiškas fotosesijų vietas, būsimus modelius papuoš įspūdingais drabužiais, o vizažistės pasirūpins nepriekaištingu modelių makiažu – tinkamai paruoš tobulam kadrui. Jūratė atskleidė, kad mistika pakvips samanų motyvai – bus galima įsikūnyti į elfus ir nusifotografuoti ant samanų lovos.

„Kvapų naktyje“ vyks įvairiausios edukacijos, pavyzdžiui, lankytojai bus mokomi virti dilgėlių, garšvų bei rūgštynių sriubą, matys, kaip kepamas šakotis. Be abejonės, vyks pačių netikėčiausių augalų bei gaminių degustacijos, Botanikos sodo specialistai ves ekskursijas po kvepiančių žiedų labirintus. Didžiausias Lietuvoje rožynas ir gausiausios kolekcijos skleisis kaip fotosesijų ar poilsio oazės.

Šiųmetė naujovė – pirčių kiemas – kvies susipažinti su pirties augalais, vantų rišimu, aromatais, lankytojai galės pasimatuoti pirties drabužius ir jų įsigyti. „Ir vaikus, ir suaugusiuosius kviesime į pirties edukacijas – pasišildyti į pirtį, paragauti pirties arbatų“, – sakė Lietuviškos pirties draugijos nariai Asta ir Giedrius Bučai.

Vidurvasario renginys žada ir įspūdingas fotoklajones su išskirtinai skvarbaus fotožvilgsnio savininku, fotografu Mariumi Čepuliu. „Pasakosiu apie kvapus – kokia kvapo, uoslės svarba gyvūnams – paukščiams, žvėrims. Taip pat atskleisiu, kodėl man yra svarbi uoslė, ką daryti norint užmaskuoti kvapą. Pasakysiu ir kuo kvepia, pavyzdžiui, stumbrai. Ogi raugintais kopūstais!“ – sako charizmatiškasis M. Čepulis. Programa pildosi naujomis mozaikos dalimis – numatoma pažintis ir su kitų neeilinių asmenybių veikla.

Renginys vyks VDU Botanikos sode, Ž. E. Žilibero g. 6, Kaune. Daugiau informacijos apie renginį www.botanika.vdu.lt, „Facebook“ paskyroje @VDUBotanikosSodasKaune.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: